Pogoń Prudnik zagra w finale o Puchar Prezydenta Miasta Leszna z gospodarzami

Od piątku rywalizację w II Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Leszna rozpoczęły cztery pierwszoligowe ekipy. Pierwszym starciem był pojedynek Pogoni Prudnik z GTK Gliwice. W drugiej parze o finał walczyli gospodarze, Jamalex Polonia, z AGH Kraków.

Dawid Siemieniecki
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka

Na wstępie warto nadmienić, że choć jest to turniej, którego stawką jest Puchar Prezydenta Miasta Leszna, rywalizacja o wygraną w całej imprezie toczy się nie w popularnej hali Trapez, a w Środowiskowej Hali Sportowej w miejscowości Rydzyna, oddalonej od Leszna o 8 kilometrów.

Powodem takiego obrotu spraw jest zły stan techniczny leszczyńskiej hali. W chwili obecnej nie ma bowiem możliwości rozgrywania w niej zawodów sportowych.

Wracając jednak stricte do koszykówki, zwycięsko z pierwszego starcia półfinałowego wyszli podopieczni Tomasza Michalaka, czyli zawodnicy meritumkredyt Pogoni Prudnik, którzy uporali się z GTK Gliwice, wygrywając 79:73. Wynik meczu ustawiła tak naprawdę pierwsza kwarta, wygrana przed Pogoń 25:14.

W kolejnych odsłonach mecz był nieco bardziej wyrównany, jednak w dalszym ciągu z lekkim wskazaniem na prudniczan. W ostatniej ćwiartce zespół Pawła Turkiewicza zerwał się jednak do ataku, wygrał tę część aż 28:18, ale wystarczyło to jedynie do zmniejszenia strat.

W drugim spotkaniu emocji było jeszcze mniej. Tu z kolei pierwsza kwarta była jeszcze stosunkowo wyrównana, bowiem podopieczni Łukasza Grudniewskiego  prowadzili po niej zaledwie 25:21, ale w kolejnej odsłonie totalnie wybili rywalom koszykówkę z głów, do szatni schodząc z 20-punktową przewagą.

Po zmianie stron wystarczyło jedynie kontrolować boiskowe wydarzenia i to też Jamalex Polonia właśnie robiła. Po 30 minutach na tablicy wyników było już 69:47 i raczej pewnym było, że gospodarzom nic złego się tego dnia już nie przytrafi. Ostatnia kwarta to była już jedynie formalność, a ostatecznie leszczynianie zwyciężyli, 88:63.