ME U-20: Polacy z awansem do ćwierćfinału!

Polscy koszykarze wygrali trzeci kolejny mecz na mistrzostwach Europy U-20 dywizji B i uzyskali awans do kolejnej fazy turnieju. We wtorek Biało-Czerwoni pokonali Estonię 60:48.

Jacek Konsek
WP SportoweFakty

Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga kwarta, wygrana przez Polaków aż 20:2! I choć po przerwie podopiecznych Arkadiusza Miłoszewskiego ogarnęła strzelecka niemoc, wynik do końca był bezpieczny.

Marcel Ponitka i Grzegorz Kulka wywalczyli po 14 punktów i byli najlepszymi zawodnikami na parkiecie. Pierwszy z nich zapisał na swoim koncie ponadto pięć zbiórek i trzy asysty, drugi dołożył siedem zbiórek.

Polacy z bilansem 3-0 pewnie prowadzą w grupie B i mają zapewniony awans do ćwierćfinału. Tam spotkają się z drugą drużyną grupy A - obecnie tę pozycję zajmuje Gruzja.

Na zakończenie pierwsze fazy ME U-20 dywizji B gracze trenera Miłoszewskiego zmierzą się z Islandią. Początek meczu w środę o 18:45.

Polska - Estonia 60:48 (17:13, 20:2, 5:16 18:17)

Polska: Ponitka 14, Kulka 14, Bojanowski 9, Wadowski 5, Bender 4, Olejniczak 4, Zywert 3, Jankowski 3, Nizioł 2, Fatz 2, Marek 0.

Najwięcej dla Estonii: Hermet 15, Kabin 9.