Znakomita seria Znicza Basket Pruszków

W 29. kolejce I ligi koszykarze Znicza Basket Pruszków pokonali GTK Gliwice 79:67. Gospodarze odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i mają dużą szansę na miejsce tuż za podium po rundzie zasadniczej.

Patryk Neumann

Pruszkowianie z bilansem 18-11 awansowali na czwartą lokatę. O punkt wyprzedzili GKS Tychy. Wykorzystali oni porażkę ekipy ze Śląska oraz Meritumkredyt Pogoni Prudnik. W ostatniej kolejce czeka ich jednak trudny pojedynek w Radomiu. Gliwiczanie doznali 21. porażki w sezonie i znaleźli się na ostatniej, 16. pozycji. Stracili także szansę na 13. lokatę i przewagę parkietu w play-outach.

Sobotni mecz to idealne odzwierciedlenie sezonu Znicza Basket. Nie brakowało wzlotów i upadków, lecz zakończyło się szczęśliwie. Pruszkowianie świetnie finiszowali w wyrównanej pierwszej kwarcie, którą wygrali 16:10. Druga odsłona była słaba w wykonaniu obu ekip. Końcówka należała jednak do GTK, który zniwelował różnicę do punktu.

Przerwa nie wybiła z rytmu gości. To oni zdominowali boiskowe wydarzenia. Na niewiele pozwolili przeciwnikowi i prowadzili nawet 49:36. Gospodarze walczyli jednak do końca i kolejny już raz przechylili szalę na swoją korzyść w ostatnich dziesięciu minutach. Od stanu 47:54 zdobyli 30 oczek a stracili tylko cztery i ten właśnie fragment zadecydował. Obrazu gry nie zmieniły nawet dwie trójki na koniec w wykonaniu Piotra Pluty, który zdobył łącznie 15 punktów i był najlepszym strzelcem GTK. Wyróżnił się również Łukasz Paul - 12 oczek i osiem zbiórek oraz Marcin Stokłosa, który rozdał siedem asyst.

Bohaterami Znicza Basket byli rezerwowi, którzy zdobyli 59 z 79 punktów swojej drużyny. Genialne zawody rozegrał Adrian Kordalski. Jego dorobek to 19 punktów, po pięć zbiórek i asyst. Młody koszykarz nie spudłował żadnego rzutu. Jedyny negatywny element w jego grze to pięć strat, lecz był to mecz błędów, gdyż obie ekipy aż po 24 razy gubiły piłkę.

Dobrze spisali się także podkoszowi Znicza Basket Pruszków. Dawid Słupiński do 17 punktów dołożył siedem zbiórek, a Mateusz Szwed uzyskał 12 oczek i dziewięć zbiórek. Z dwucyfrowym dorobkiem mecz skończyli również Damian Janiak i Damian Tokarski.

Znicz Basket Pruszków - GTK Gliwice 79:67 (16:10, 16:21, 15:23, 32:13)

Znicz Basket: Kordalski 19, Słupiński 17, Janiak 16, Szwed 12, Tokarski 11, Cechniak 4, Czosnowski 0, Put 0, Przyborowski 0, Stępkowski 0, Warmiak 0.

GTK: Pluta 15, Paul 12, Wróbel 10, Radwański 9, Fraś 6, Stokłosa 5, Bodych 4, Piszczek 4, Załucki 2.