I liga: Astoria Bydgoszcz pokonana w Prudniku, wysokie zwycięstwa faworytów

W pierwszym sobotnim spotkaniu 8. kolejki I ligi koszykarze Meritumkredyt Pogoni Prudnik pokonali Astorię Bydgoszcz 87:81. Piąte zwycięstwo w sezonie zapewnił im świetny początek i prowadzenie 14:0.

Patryk Neumann

Goście przegrali pierwszą kwartę 14:28, lecz zdołali doprowadzić do zaciętej końcówki. Meritumkredyt Pogoń nie pozwoliła jednak odebrać sobie zwycięstwa.

Problemów nie mieli faworyci z Krosna i Warszawy. Miasto Szkła wygrało ósmy mecz z rzędu a SKK Siedlce zaaplikowało 100 punktów, z czego aż 52 po przerwie. Trzeci raz w sezonie wygrali natomiast zawodnicy GTK Gliwice, którzy przerwali serię czterech porażek i dogonili w tabeli sobotniego przeciwnika, Biofarm Basket Poznań.

Przypomnijmy, że 8. kolejka I ligi rozpoczęła się już w czwartek, kiedy Max Elektro Sokół Łańcut rozgromił AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 100:49. Pozostałe trzy mecze odbędą się w niedzielę.

Wyniki sobotnich spotkań 8. kolejka I ligi: meritumkredyt Pogoń Prudnik - Astoria Bydgoszcz 87:81 (28:14, 21:23, 18:24, 20:20)

Meritumkredyt Pogoń: Bogdanowicz 16, Mordzak 14, Madziar 12, Stalicki 11, Bodziński 10, Moczulski 10, Chmielarz 5, Cichoń 5, Leszczyński 4.

Astoria: Szyttenholm 16, Robak 14, Mazur 11, Laydych 10, Lewandowski 9, Fatz 8, Grod 8, Łucka 4, Barszczyk 1, Kutta 0.

SKK Siedlce - Miasto Szkła Krosno 69:100 (22:26, 16:22, 17:25, 14:27)

SKK: Rajewicz 19, Kowalewski 14, Brenk 8, Struski 6, Sulima 6, Bajtus 4, Bojko 4, Bal 3, Musijowski 3, Sobiło 2, Osiński 0.

Miasto Szkła: Oczkowicz 20, Pełka 17, Bręk 12, Małgorzaciak 10, Wyka 10, Baran 8, Rduch 8, Dłuski 7, Galewski 6, Rak 2.

KSK Noteć Inowrocław - Legia Warszawa 66:87 (24:24, 11:23, 18:22, 13:18)

Noteć: Adamczewski 15, Michałek 12, Maciejewski 10, Korólczyk 8, Ratajczak 8, Dusiło 6, Pochocki 4, Wierzbicki 3, Filipiak 0, Kozłowski 0, Miłosz Sroczyński 0, Seweryn Sroczyński 0.

Legia: Aleksandrowicz 15, Marcel Wilczek 14, Andrzejewski 13, Linowski 10, Bierwagen 9, Parzych 9, Szumełda-Krzycki 5, Trybański 5, Paszkiewicz 3, Malewski 2, Łukasz Wilczek 2.

GTK Gliwice - Biofarm Basket Poznań 61:52 (17:11, 16:19, 12:12, 16:10)

GTK: Fraś 15, Pluta 14, Wróbel 10, Bodych 7, Załucki 6, Konsek 3, Ecka 2, Pabian 2, Radwański 2.

Biofarm Basket: Metelski 14, Bręk 10, Fiszer 9, Wieloch 6, Stankowski 5, Smorawiński 3, Szymczak 3, Gruszczyński 2, Frąckowiak 0, Szydłowski 0.