Piekielna siła lidera. Miasto Szkła z kompletem zwycięstw

Drużyna z Krosna odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Michała Barana pewnie pokonali Siedlecki Klub Koszykówki.

Jakub Artych

Miasto Szkła Krosno pewnie pokonuje kolejną przeszkodę. Wysoki wynik 100:69 sugeruje, iż podopieczni trenera Michała Barana zdeklasowali rywali. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna, gdyż siedlczanie przez trzy kwarty stawiali mocny opór rywalom. Można powiedzieć nawet, iż koszykarze z Mazowsza zagrali bardzo przyzwoity mecz.

Już pierwsza kwarta pokazała, iż drużyna z Krosna nie wygra tak łatwo jak we Wrocławiu. Nie do zatrzymania był Rafał Rajewicz, który pewnie ogrywał Jakuba Dłuskiego czy Dariusza Wykę. Były podkoszowy Stelmetu w tej części gry zdobył 11 punktów oraz zebrał cztery piłki. Warto również docenić postawę Marcina Kowalewskiego, który dwoił się i troił. Koszykarze z Siedlec mimo ogromnych chęci, nie byli w stanie w dłuższym wymiarze czasowym twardo rywalizować z liderem rozgrywek.
Dariusz Oczkowicz zdobył 20 punktów Dariusz Oczkowicz zdobył 20 punktów
Ogromną siłą gości z Podkarpacia były rzuty z dystansu. Na dodatek koszykarze z Krosna trafiali zza linii 6,75m w newralgicznych momentach spotkania. Podopieczni Michała Barana świetnie dzielili się piłką, w efekcie czego w całym meczu zanotowali 21 asyst. Już w trzeciej kwarcie drużyna z Krosna wypracowała sobie bezpieczną przewagę, dzięki której w pełni kontrolowała sobotni mecz. Ostatnia część gry była już tylko formalnością.

Sporym problemem zespołu z Siedlec były liczne straty, które nie pozwalały im mocniej przeciwstawić się liderowi. Oprócz nich, w drugiej połowie świetnie prezentował się Dariusz Oczkowicz, który okazał się najskuteczniejszym graczem sobotniego spotkania. W zespole z Krosna na pochwałę zasłużył również Patryk Pełka czy Dawid Bręk.

Dla Miasta Szkła było to ósme zwycięstwo w tym sezonie. Jeżeli ekipa z Podkarpacia utrzyma taką formę w kolejnych spotkaniach, to bardzo długo pozostanie jeszcze na pozycji lidera I ligi. Wiele wskazuje na to również, iż wcale tej pozycji nie straci.

SKK Siedlce - Miasto Szkła Krosno 69:100 (22:26, 16:22, 17:25, 14:27)

SKK: Rafał Rajewicz 19, Marcin Kowalewski 14, Adam Brenk 8, Filip Struski 6, Kamil Sulima 6, Patryk Bajtus 4, Bartłomiej Bojko 4, Mateusz Bal 3, Michał Musijowski 3, Rafał Sobiło 2, Wojciech Osiński 0.

Miasto Szkła: Dariusz Oczkowicz 20, Patryk Pełka 17, Dawid Bręk 12, Filip Małgorzaciak 10, Dariusz Wyka 10, Michał Baran 8, Szymon Rduch 8, Jakub Dłuski 7, Przemysław Galewski 6, Hubert Rak 2.