Puchar Eurochallenge: 12 punktów Ignerskiego

Michał Ignerski wywalczył 12 punktów dla Le Mans Sarthe Basket, lecz ekipa Polaka wysoka przegrała w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Eurochallenge.

Jacek Konsek

Michał Ignerski nie rozpoczął meczu w wyjściowym składzie, lecz był jednym z czołowych graczy francuskiej ekipy. Polak w 28 minut zdobył 12 punktów, trafiając trzy z siedmiu rzutów z gry oraz cztery z sześciu rzutów wolnych. Nasz rodak do swojego dorobku dołożył również cztery zbiórki, dwie asysty i przechwyt.

Le Mans nie miało jednak nic do powiedzenia w starciu z rumuńską ekipą Energia Targu-Jiu, która triumfowała 84:60. Na początku drugiej połowy gospodarze prowadzili aż 58:19!

Rewanż zaplanowano na najbliższy czwartek, początek o 20:30 w Le Mans. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Czy drużyna Michała Ignerskiego awansuje do Final Four?