Hiszpania: Bardzo dobry występ Waczyńskiego

Adam Waczyński pokazał się z bardzo dobrej strony w 23. kolejce ligi hiszpańskiej. Jego występ nie uchronił jednak Río Natura Monbús Obradoiro przed kolejną porażką.

Karol Wasiek

Czwartą przegraną z rzędu poniosła ekipa Río Natura Monbús Obradoiro w sobotni wieczór. Tym razem lepsi okazali się Gipuzkoa Basket. Drużyna Adama Waczyńskiego rewelacyjnie zaczęła te zawody, bo od prowadzenia 21:11 (po pierwszej kwarcie). Później jednak stopniowo do głosu dochodzili gospodarze, którzy już po trzeciej kwarcie prowadzili różnicą dziewięciu oczek. Zryw gości doprowadził do dogrywki, ale w niej lepsi okazali się gracze z San Sebastian.

Kolejny bardzo dobry występ zanotował Adam Waczyński, który od tego sezonu reprezentuje barwy Río Natura Monbús Obradoiro. Reprezentant Polski w ciągu blisko 35 minut spędzonych na parkiecie zdobył 18 punktów (3/9 za dwa, 3/9 za trzy, 3/4 za jeden), dodając do tego sześć zbiórek i trzy asysty.

Ekipa Waczyńskiego zajmuje 13. miejsce w tabeli po 23. rozegranych spotkaniach. Kolejnym rywalem Rio będzie UCAM CB Murcia, w której na co dzień występuje Thomas Kelati.