Spisali się na szóstkę - relacja z meczu Meritumkredyt Pogoń Prudnik - Zagłębie Sosnowiec

Trwa fantastyczna seria Zagłębia Sosnowiec, które pokonało w sobotę Meritumkredyt Pogoń Prudnik. Goście zrewanżowali się za siedmiopunktową porażkę z pierwszej rundy.

Patryk Neumann
Gospodarze prowadzili tylko w pierwszych minutach (4:2). Zagłębie jednak szybko złapało swój rytm i potwierdziło wysoką formę. Już w pierwszej kwarcie goście wypracowali sobie wysoką przewagę (20:9). W drugiej odsłonie Pogoń zdołała zmniejszyć stratę do pięciu "oczek".
Po zmianie stron obie drużyny przez ponad dwie minuty nie potrafiły zdobyć punktów. Niemoc przełamał Krzysztof Chmielarz. Odblokowali się też goście, lecz w połowie kwarty prowadzili tylko 46:42. Seria dziesięciu punktów zapewniła jednak podopiecznym Tomasza Służałka spory komfort.

W czwartej kwarcie gra gospodarzy nadal falowała. Zmniejszyli oni różnicę do dziesięciu "oczek", lecz chwilę później stracili kolejnych 12 punktów i było po meczu. Ostatnie 2,5 minuty należały do ekipy z Prudnika (16:3), lecz nie zmieniło to ogólnego obrazu spotkania i tylko poprawiło końcowy rezultat.

Właśnie w tym fragmencie większość swoich punktów zdobył najlepszy strzelec Pogoni, Artur Grygiel - autor 18 punktów. Gospodarzom nie pomogła wygrana walka pod tablicami. Tylko trzech koszykarzy zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Oprócz Grygiela byli to Tomasz Madziar i Adam Cichoń - 11 punktów i osiem zbiórek.

Zagłębie rzucało na wysokiej skuteczności. Trafiło blisko połowę rzutów trzypunktowych - 8/17 - oraz 64 proc w rzutach za dwa punkty. Grzegorz Mordzak w 37 minut zdobył 19 punktów i pięć asyst. Paweł Bogdanowicz grał przez pełnych 40 minut i uzyskał 15 "oczek" a 15 punktów i siedem zbiórek to dorobek Marka Piechowicza. Bliski double-double był Patryk Nowerski - po dziewięć punktów i "desek".

Sosnowiczanie odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu i po sobotnich spotkaniach awansowali na szóstą lokatę w tabeli. Pogoń przegrała trzeci mecz na swoim parkiecie i obecnie jest dziewiątą drużyną I ligi.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - Zagłębie Sosnowiec 72:84 (11:20, 21:20, 14:20, 26:24)

Pogoń: Grygiel 18, Madziar 13, Cichoń 11, Leszczyński 8, Bodziński 7, Nowakowski 5, Pawłowski 4, Stalicki 4, Chmielarz 2, Lipowczyk 0.

Zagłębie: Mordzak 19, Bogdanowicz 15, Piechowicz 15, Kosiński 13, Nowerski 9, Sadło 5, Wójciak 5, Przyborowski 3, Gospodarek 0.