Najciekawiej w derbach Podkarpacia, Legia ze Zniczem na Torwarze - przed 15. kolejką I ligi koszykarzy

Patryk Neumann
Do innego starcia beniaminków dojdzie w Gliwicach. Zarówno GTK, jak i ACK UTH Rosa wygrywały w ostatnich dwóch kolejkach. Radomianie na swoim parkiecie ograli Legię i Sokół, a gliwiczanie Spójnię oraz Astorię w Bydgoszczy. Był to ich pierwszy wyjazdowy sukces. Siódma obecnie w tabeli Rosa w pierwszej rundzie pokonała GTK 84:69.

W Poznaniu ktoś przerwie czarną serię. Ostatnia w tabeli AZS Politechnika podejmie 12. GKS. Koszykarze prowadzeni przez Waldemara Mendla wygrali tylko dwa mecze w sezonie i na kolejne zwycięstwo czekają od połowy listopada. W tym czasie przegrali sześć kolejnych pojedynków. Tyszanie mają na swoim koncie serię czterech porażek, a ostatnim rywalem, którego pokonali było Miasto Szkła Krosno. W pierwszym pojedynku GKS wygrał 73:60, a 25 punktów rzucił koszykarz Politechniki, Mateusz Rutkowski.

Ostatni mecz przełożono na wtorek. Do Bydgoszczy na pojedynek z Astorią powróci były trener tej drużyny, Aleksander Krutikow, który w tym sezonie prowadzi Spójnię Stargard Szczeciński. Drużyny z czołówki: PTG Sokół Łańcut i Znicz Basket Pruszków przekonały się, że Artego Arena jest trudnym terenem. Wygrywały tam jedynie beniaminki z Siedlec i Gliwic. W pierwszym meczu 67:49 zwyciężyli faworyzowani stargardzianie.

Terminarz 15. kolejki I ligi:

meritumkredyt Pogoń Prudnik - Zagłębie Sosnowiec / sobota, 10 stycznia, godz. 17:30.

PTG Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno / sobota, 10 stycznia, godz. 17:30.

Legia Warszawa - Znicz Basket Pruszków / sobota, 10 stycznia, godz. 17:45.

GTK Gliwice - ACK UTH Rosa Radom / sobota, 10 stycznia, godz. 18:00.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - SKK Siedlce / sobota, 10 stycznia, godz. 18:30.

AZS Politechnika Poznań - GKS Tychy / sobota, 10 stycznia, godz. 19:00.

Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard Szczeciński / wtorek, 13 stycznia, godz. 19:00.