Euroliga: Wpadka drużyny Lampego na początek fazy Top16

FC Barcelona z Maciejem Lampe w składzie niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Albą Berlin (70:80) w pierwszym meczu fazy Top16 Euroligi. Polak zdobył 11 punktów.

Jacek Konsek

Maciej Lampe spędził na parkiecie 12 minut, w czasie których trafił trzy z pięciu rzutów z gry (w tym jedną trójkę) oraz wykorzystał cztery z pięciu prób na linii rzutów wolnych. Polak uzbierał w sumie 11 punktów, dokładając ponadto dwie zbiórki. Siedem oczek łodzianin zgromadził w ostatnich trzech minutach, kiedy losy meczu były już rozstrzygnięte.

Jego FC Barcelona niespodziewanie przegrała z Albą Berlin, ponosząc pierwszą wyjazdową porażkę w obecnej edycji Euroligi. Przypomnijmy, że hiszpański zespół rywalizował w grupie z PGE Turowem Zgorzelec, wygrywając tę cześć rozgrywek z bilansem 9-1. Alba z kolei zakończyła pierwszą fazę z zaledwie czterema zwycięstwami.

W spotkaniu na szczycie CSKA Moskwa po dogrywce pokonała na wyjeździe Fenerbahce Stambuł 84:81. Dla rosyjskiej ekipy było to już 11. zwycięstwo z rzędu w tej edycji - to jedyna niepokonana drużyna w bieżących rozgrywkach. Aż sześciu graczy CSKA uzbierało podwójną zdobycz punktową.