Memoriał im. Wysockiego w Szczecinie - dzień II: AZS wygrał z osłabionymi Wilkami, Polpharma zmiażdżyła Spójnię

AZS Koszalin wygrał drugi mecz w turnieju i jest bardzo bliski zwycięstwa w całej imprezie. Polpharma Starogard nie pozostawiła złudzeń i bardzo pewnie pokonała Spójnię Stargard.

Wiktor Wolski
W pierwszym sobotnim meczu Polpharma Starogard mierzyła się ze Spójnią Stargard. Podopieczni trenera Tomasza Jankowskiego wygrali pierwszą kwartę 22:3. Stargardzianie mieli olbrzymi problem ze zdobywaniem punktów. Przez pięć minut nie dopisali do swojego konta, ani jednego oczka. W kolejnych dwóch odsłonach przewaga Polpharmy była wciąż mocno widoczna. Po trzydziestu minutach gry drużyna dowodzona przez Aleksandra Krutikowa przegrywała 30:77. Spójnia wygrała czwartą kwartę 25:14, ale w całym meczu doznała porażki 55:91. Najskuteczniejszymi zawodnikami w swoich drużynach byli Evan Ravenel - 25 punktów oraz Łukasz Żytko - 14 oczek.
Trener Krzysztof Koziorowicz ma na ławce mały szpital. W meczu z AZS Koszalin nie mogli zagrać Witalij Kowalenko, Hubert Mazur, Konrad Koziorowicz, Zbigniew Białek oraz Paweł Mróz. W trakcie spotkania urazu nabawił się również Marcin Sroka. Mimo tego Wilki Morskie nie odpuszczały i solidnie powalczyły z Akademikami. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i twarda. Już po kilku minutach parkiet z trzema przewinieniami opuścił Qyntel Woods oraz Goran Vrbanc. Druga ćwiartka była podobna do swojej poprzedniczki. Dobrze dysponowani rzutowo byli Paweł Kikowski oraz Piotr Stelmach. Do przerwy AZS prowdził 36:32. Po powrocie na parkiet podopieczni trenera Igora Milicicia zdołali sobie wypracować kilkupunktową przewagę i skutecznie jej bronili. Wilki Morskie zerwały się w ostatniej odsłonie meczu i zmniejszyły prowadzenie koszalinian do sześciu oczek. W końcówce meczu bardzo dobrze radził sobie Garrick Sherman. AZS Koszalin wygrał z gospodarzami Memoriału im. Romana Wysockiego 69:63.

King Wilki Morskie Szczecin - AZS Koszalin 63:69 (14:14, 18:22, 14:22, 17:11)

Wilki: Kikowski 16, Releford 15, Flieger 10, Harris 8, Nowacki 5, Pytyś 4, Bojko 4, Sroka 1, Majcherek.

AZS: Sherman 19, Stelmach 12, Woods 9, Swanson 7, Vrbanc 7, Łukasiak 6, Dąbrowski 4, Mielczarek 4, Pacocha 1, Kadej.

Polpharma Starogard Gdański - Spójnia Stargard 91:55 (22:3, 27:14, 28:13, 14:25)

Polpharma: Ravenel 25, Bochno 11, Robak 10, Sapp 10, Lebiedziński 9, Blackmon 8, Meier 8, Struski 7, Sęk 3.

Spójnia: Żytko 14, Ł. Bodych 10, Mieczkowski 8, Wróblewski 8, Bigus 6, Litwin 4, Kasprzak 3, Soczewski 2, Stokłosa, P. Bodych, Pluta.

W niedzielę Polpharma zagra z Wilkami o drugie miejsce w memoriale. Natomiast przeciwnikiem AZS Koszalin będzie Spójnia Stargard.