Memoriał im. Wysockiego w Szczecinie - dzień I: AZS ma Woodsa i wygrywa, Wilki wyraźnie lepsze od Spójni

W pierwszym dniu turnieju nie brakowało emocji. W starciu AZS Koszalin z Polpharmą Starogard z fantastycznej strony pokazał się Qyntel Woods. W drugim spotkaniu Wilki okazały się za silne dla Spójni.

Wiktor Wolski
W pierwszym piątkowym spotkaniu AZS Koszalin mierzył się z Polpharmą Starogard. Mecz był bardzo wyrównany od samego początku. Ogromną różnicę w grze na korzyść koszalinian robił Qyntel Woods. Amerykanin zdobył aż 28 punktów i potwierdził, że będzie olbrzymim wzmocnieniem Akademików. Swoimi umiejętnościami imponował również Rodney Blackmon. Rozgrywający Polpharmy zanotował 17 oczek. Drużyna ze Starogardu bardzo dobrze dzieliła się piłką na obwodzie i w ten sposób dochodziła do czystych pozycji strzeleckich. Losy tego starcia rozstrzygnęły się dopiero w czwartej kwarcie, którą AZS wygrał 18:7.
W drugim piątkowym meczu obyło się bez niespodzianki. Wilki Morskie Szczecin bez problemu pokonały Spójnię Stargard mimo, iż trener Krzysztof Koziorowicz nie mógł skorzystać z usług Zbigniewa Białka, Witalija Kowalenki oraz Huberta Mazura. Tylko pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Z dobrej strony pokazywali się Marcin SrokaPaweł Kikowski i Trevor Releford. Ten trzeci popisywał się widowiskowymi wejściami pod kosz. W barwach Spójni skuteczni byli Piotr Pluta oraz Łukasz Bodych. W drugiej połowie starcia Wilki Morskie wypracowały sobie sporą przewagę i sprawnie jej broniły. Gospodarze wygrali cały mecz 85:67.

King Wilki Morskie Szczecin - Spójnia Stargard Szczeciński 85:67 (20:14, 21:24, 31:15, 13:14)

Wilki: Releford 17, Sroka 17, Kikowski 15, Flieger 13, Majcherek 8, Koziorowicz 4, Harris 4, Pytyś 3, Nowacki 2, Bojko 2, Mróz.

Spójnia: Pluta 17, Ł. Bodych 12, Bigus 9, Stokłosa 8, Wróblewski 6, P. Bodych 5, Żytko 4, Mieczkowski 4, Soczewski 2, Kasprzak, Litwin.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 76:69 (18:16, 23:28, 17:18, 18:7)

AZS:
Woods 28, Vrbanc 12, Stelmach 10, Swanson 10, Sherman 6, Mielczarek 5, Łukasiak 3, Dąbrowski 2, Pacocha.

Polpharma:
Blackmon 17, Meier 17, Ravenel 15, Strzelecki 11, Struski 4, Sapp 2, Długosz 2, Bochno 1, Robak, Sęk.

W sobotę Polpharma Starogard zmierzy się ze Spójnią Stargard. Natomiast gospodarze turnieju, Wilki Morskie Szczecin zagrają z AZS Koszalin.