Polpharma znów nie znalazła sposobu na Asseco

Podopieczni Tomasza Jankowskiego po raz drugi w ciągu trzech dni nie znaleźli sposobu na ekipę z Gdyni. Drużyna pod wodzą Davida Dedka w niedzielę pokonała Kociewskie Diabły 81:73.

W czwartkowym spotkaniu w Starogardzie Gdańskim Asseco odniosło zwycięstwo nad Polpharmą 81:70. Ekipa prowadzona przez Tomasza Jankowskiego wierzyła, że  w ciągu trzech dni poprawi mankamenty w swojej grze i udanie zrewanżuje się gdynianom. Rzeczywistość okazała się dla nich brutana.

Po pierwszej połowie Asseco prowadziło 43:36, a liderem drużyny w tym momencie był Piotr Szczotka, który do szatni schodził z 10 punktami na koncie. Najmocniejszym ogniwem ekipy ze Starogardu przed drugą połową był Courtney Eldridge z dorobkiem dziewięciu oczek. Słabiej na początku prezentował się z kolei Kevin Johnson, który nie zdobył żadnego punktu i miał tylko trzy zbiórki. Warto podkreślić, że w drugiej kwarcie koszykarze Asseco trafiali do kosza z niemal 82-procentową skutecznością z gry (9/11).

Kluczowa dla losów spotkania była czwarta kwarta. W pierwszych minutach decydującej odsłony Kociewskie Diabły traciły do zespołu z Gdyni zaledwie dwa punkty, lecz następne akcje należały jednak do podopiecznych Davida Dedka. Polpharma nie straciła jednak wiary w zwycięstwo i na pół minuty przed końcowym gwizdkiem przegrywała tylko 73:77. Dwa rzuty osobiste trafił jednak Piotr Szczotka, spod kosza nie pomylił się Łukasz Seweryn i Asseco odniosło kolejne zwycięstwo nad starogardzianami.

Gościom nie pomogła nawet dobra dyspozycja Courtnera Eldridge, który zakończył mecz z 25 punktami na koncie. Słabiej niż zwykle w drużynie Polpharmy zaprezentował się z kolei Kevin Johnson, który do 13 zbiórek dołożył pięć oczek.

W zespole Asseco najlepiej spisali się wspomniany już Piotr Szczotka. Trzynaście punktów dorzucił Łukasz Seweryn, a 12 oczek przy swoim nazwisku zapisał Przemysław Frasunkiewicz.

Podopieczni Davida Dedka w niedzielę lepiej zagrali przede wszystkim na deskach (wygrana w zbiórkach 41:31). Wszystko za sprawą Ovidijusa Galdikasa i A.J. Waltona, którzy mieli na swoim kontach po 10 zbiórek. W pozostałych elementach statystyki były bardzo wyrównane.

W kolejnej kolejce ligowych rozgrywek Asseco podejmie AZS Koszalin, z kolei Polpharma zmierzy się przed własną publicznością ze Stabill Jeziorem Tarnobrzeg.

Asseco Gdynia - Polpharma Starogard Gdański 81:73 (21:15, 22:21, 22:22, 16:15)

Asseco: Szczotka 15, Seweryn 13, Frasunkiewicz 12, Galdikas 9, Dmitriew 8, Walton 8, Matczak 7, Szymański 7, Żółnierewicz 2

Polpharma: Eldridge 25, Kosiński 12, Jeftić 11, Struski 8, Kukiełka 6, Wall 5, Johnson 5 (13 zb.), Varanauskas 1, Sarzało 0, Radwański 0