PKM Duda Super Pol Leszno - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 77:60 (relacja)

Koszykarki PKM Duda Super Pol Leszno po meczu, który mógł się podobać kibicom tylko większymi fragmentami, pokonały beniaminka ekstraklasy z Pabianic 77:60. Martyna Koc pokazała ze wraca do wysokiej formy i wraz z pozostałymi koleżankami z drużyny będzie walczyć o co najmniej pierwszą ósemkę w ekstraklasie.

Tomasz Janowicz

Pierwsza kwarta w początkowej fazie była nawet wyrównana. Pabianiczanki bez kompleksów co chwila odpowiadały celnymi trafieniami na punkty zdobywane przez gospodynie. W drugiej części tej kwarty miejscowe nabrały wiatru w żagle i systematycznie zaczęły powiększać przewagę, by na koniec ćwiartki wyniosła ona 6 punktów.

Druga odsłona wyglądała bardzo podobnie. Przewaga leszczynianek stopniowo rosła. Tylko na początku kwarty przyjezdne nawiązywały jeszcze bardzo wyrównaną rywalizację, później górę wzięło doświadczenie i atut własnej hali. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 41:30 dla PKM Dudy Super Pol.

W czasie przerwy trener Jarosław Krysiewicz nie krył niezadowolenia ze stylu gry swojego zespołu. Starając się w szatni zmotywować do lepszej postawy swoje podopieczne w drugiej odsłonie meczu, przyczynił się zapewne w znacznym stopniu do ich lepszej gry. Czwarta drużyna ubiegłego sezonu grając coraz częściej z kontry oraz zbierając więcej piłek z tablic do jedenastopunktowej przewagi do przerwy dorzuciły kolejne 8 oczek. Zapowiadało się więc na bardzo wysoką wygraną gospodarzy.

Ambitnie grające przyjezdne w czwartej kwarcie podniosły wyżej poprzeczkę i ostatecznie zdołały zniwelować nieco przewagę punktową leszczynianek i zakończyć mecz wynikiem 77:60.

W drużynie zwycięskiej prym wiodła Martyna Koc, zaliczając w tym spotkaniu double-double. Dobry mecz zagrała też Katarzyna Krężel, imponująca szczególnie celnymi trójkami. Na swoim poziomie zagrały także Edyta Krysiewicz, Monika Siwczak i Agnieszka Makowska. Należałoby także wyróżnić młodą Żanetę Durak, która będąc na parkiecie około 15 minut pokazała, że bardzo dobrze czuje się w tym zespole. Pozostałe zawodniczki gospodarzy przeplatały dobre momenty gry z dłuższymi słabszymi. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w kolejnych spotkaniach pokażą swoje prawdziwe umiejętności.

W zespole beniaminka trudno znaleźć szczególnie wyróżniającą się w tym pojedynku zawodniczkę. Jednak Katarzyna Salska, Leona Jankowska i Anita Szemraj były chyba najbardziej widoczne. Renata Piestrzyńska i Aleksandra Pawlak starały się również dotrzymać tej trójce kroku.

PKM Duda Super Pol Leszno - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 77:60 (26:18, 15:10, 20:12, 16:18)

PKM Duda: Martyna Koc 21, Katarzyna Krężel 15, Edyta Krysiewicz 13, Agnieszka Makowska 10, Joanna Czarnecka 8, Żaneta Durak 6, Monika Siwczak 4, Aleksandra Drzewińska 0, Agnieszka Król 0, Dominika Nawrotek 0.

PTK: Katarzyna Salska 12, Aleksandra Pawlak 12, Anita Szemraj 11, Leona Jankowska 8, Renata Piestrzyńska 7, Katarzyna Szymańska 6, Marzena Głaszcz 2, Joanna Bogacka 0, Olena Proszczenko 0, Marta Hałęza 0.