Wicemistrzynie blisko giganta - relacja z meczu UMMC Jekaterynburg - CCC Polkowice

Starcia z UMMC Jekaterynburgiem nie należą do najmilszych i przekonały się o tym koszykarki CCC Polkowice. Wicemistrzynie Polski jedynie w pierwszej kwarcie stawiły czoła faworyzowanym rywalkom.

Krzysztof Kaczmarczyk

- Bez dwóch zdań trzeba powiedzieć, że CCC dysponuje bardzo dobrymi zawodniczkami i nie można w żaden sposób tego rywala zlekceważyć - mówił przed meczem Olaf Lange, szkoleniowiec UMMC Jekaterynburg.

Jego podopieczne wygrały zgodnie z oczekiwaniami, ale łatwo nie było. W decydującej części meczu Pomarańczowe "goniły" wynik i kto wie, jak przebiegałaby końcówka meczu, gdyby w decydującym momencie zza łuku trafiła Valerija Berezhynska. Środkowa CCC jednak chybiła, a w odpowiedzi za trzy punkty trafiła Sylvia Dominguez, zapewniając swojej drużynie trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Euroligi.

Kluczowe dla losów meczu były jednak minuty na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, kiedy to UMMC zanotowało run 12:0, co ustawiło przebieg wydarzeń po zmianie stron.

Katem Pomarańczowych okazały się podkoszowe UMMC w osobach Candace Parker i Sandrine Gruda, które łącznie zapisały na swoim koncie 30 punktów. Amerykanka do 16 punktów dołożyła jeszcze 14 zbiórek.

W ekipie wicemistrzyń Polski brylowała po raz kolejny Nneka Ogwumike, autorka 17 "oczek" i 9 zbiórek".

W środowym meczu trener Jacek Winnicki nie mógł skorzystać z usług Belindy Snell, z kolei do gry powróciła Berezhynska, która na sowim koncie zapisała 13 punktów.

Pojedynek w Jekaterynburgu stał pod znakiem doskonałej rywalizacji dwóch hiszpańskich rozgrywających Dominguez i Lai Palau, które m.in. rozdały odpowiednio 8 i 10 asyst.

Swój wkład w sukces UMMC miała również polska środkowa Ewelina Kobryn, która na parkiecie spędziła 14 minut, notując na swoim koncie 5 punktów (1/5 z gry i 3/4 z rzutów wolnych) oraz 7 zbiórek, asystę, blok, przechwyt i stratę.

UMMC Jekaterynburg - CCC Polkowice 66:57 (16:15, 25:7, 11:10, 14:25)

UMMC: Candace Parker 16 (14 zb), Sandrine Gruda 14, Deanna Nolan 6, Anete Jekabsone 5, Sylvia Dominguez 5, Ewelina Kobryn 5, Diana Taurasi 4, Anna Petrakova 4, Quanitra Hollingsworth 3, Olga Arteshina 2, Tatiana Popova 2.

CCC: Nneka Ogwumike 17, Agnieszka Majewska 16, Valeriya Berezhynska 13, Magdalena Leciejewska 5, Valeriya Musina 3, Dominika Owczarzak 2, Dorota Mistygacz 1, Laia Palau 0 (10 as), Karolina Puss 0.
Candace Parker mocno dała się we znaki ekipie CCC Polkowice, notując na swoim koncie double-double;Larisa Chernisheva | Dreamstime.com Candace Parker mocno dała się we znaki ekipie CCC Polkowice, notując na swoim koncie double-double;Larisa Chernisheva | Dreamstime.com