Trafiony zatopiony - relacja z meczu CCC Polkowice - Uniqa Euroleasing Sopron

Fantastyczne zawody rozegrały koszykarki CCC Polkowice z zespołem Uniqa - Euroleasing Sopron. Dzięki wygranej nad Węgierkami już w środę zapewniły sobie awans z grupy, co jest niebywałym sukcesem, jak na debiutanta w tak prestiżowych rozgrywkach.

Paweł Koźlik

Tuż przed samym spotkaniem w hali przy ul. Dąbrowskiego pojawiła się Agnieszka Bibrzycka, która została owacyjnie przywitania przez miejscowych kibiców. Koszykarka zasiadła na trybunach i spokojnie obserwowała losy swoich nowych koleżanek.

Polkowiczanki na parkiet wyszły bardzo skoncentrowane, na twarzach koszykarek dało się zauważyć, że mecz ten jest o ogromnym ciężarze gatunkowym, a na parkiecie będzie trwała zażarta walka. Pomarańczowe od początku starały się narzucić swoje tempo i wychodziło im to nadzwyczaj dobrze. Nie do zatrzymania była grecka rzucająca Evanthia Maltsi, która trafiała z każdej pozycji. Dzielnie wspierała ją Valerija Musina i po kilku minutach polkowiczanki objęły prowadzenie 17:13. W tym momencie o czas poprosił trener przyjezdnych Norbert Szekely, jednak na niewiele się to zdało, bowiem Pomarańczowe jeszcze powiększyły swoją przewagę i po pierwszej kwarcie prowadziły dziewięcioma oczkami.

Drugie dziesięć minut było popisem rozgrywającej z Polkowic, Sharnee Zoll. To co wyprawiała Amerykanka na parkiecie przechodziło najśmielsze oczekiwania kibiców. Zawodniczka była wszędzie - zbierała, przechwytywała, podawała i przede wszystkim punktowała. Jej akcje były bardzo dynamiczne i to głównie dzięki niej zespół z Polkowic w połowie kwarty uzyskał run 15:0. Natomiast węgierski team w tym fragmencie był bardzo pogubiony. Dopiero pod koniec kwarty serię CCC przerwała najlepsza w szeregach Sopronu, Dora Horti. To był jednak prawdziwy nokaut Węgierek, one chyba same w najczarniejszych snach nie przypuszczały, że ten mecz może się dla nich tak fatalnie ułożyć. Tymczasem rewelacyjnie rozegrana pierwsza połowa przez zespół z Dolnego Śląska zakończyła się wynikiem 45:28.

Szkoleniowiec przyjezdnych miał kilkanaście minut, aby wstrząsnąć jakoś swoimi koszykarkami. Lecz początkowe minuty trzeciej kwarty pokazały, że nic takiego w węgierskiej szatni nie nastąpiło. Pomarańczowe grały nadal jak w transie, kontrolując przebieg spotkania i dodatkowo zwiększając dystans nad przeciwniczkami. Drużyna Arkadiusza Rusina działała jak dobrze zaprogramowana maszynka. Znów "on fire" była Maltsi, swoje dołożyła również Megan Frazee, która z meczu na mecz udowadnia, że jest koszykarką przez duże "K", a nad całością czuwał mózg drużyny w osobie Sharnee Zoll.

Przed ostatnią kwartą CCC Polkowice prowadziło 26 punktami i z nawiązką miało już odrobioną stratę z Sopronu (17 oczek). W ostatnich minutach trzeba było utrzymać koncentrację i nie dać zejść rywalkom poniżej magicznych 18 punktów. Tak się stało. Pomarańczowe jeszcze wręcz powiększyły swoją przewagę i ku uciesze wszystkich swoich fanów uzyskały awans z grupy.

To dla nas bardzo wstydliwa porażka i chciałbym za nią przeprosić naszych fanów. Graliśmy bardzo powoli i nie wracaliśmy należycie do obrony. Jestem po tym meczu bardzo zasmucony - mówił po zakończeniu spotkania załamany trener Sopronu, Norbert Szekely.

- Przede wszystkim gratulacje dla moich dziewczyn, bo to one na boisku spełniają główną rolę i dzisiaj się z niej znakomicie wywiązały. Cieszymy się ze zwycięstwa i z jego rozmiarów, ale przede wszystkim jesteśmy zadowoleni, że zmazaliśmy plamę jaką daliśmy w pierwszym meczu w Sopronie - skomentował po meczu trener gospodyń, Arkadiusz Rusin.