NBA: 250 punktów w Madison Square Garden, przyzwoity występ Gortata

Po raz pierwszy od początku grudnia Phoenix Suns wygrali trzy mecze z rzędu. W poniedziałek drużyna Marcina Gortata (6 pkt, 7 zb) pokonała na wyjeździe New York Knicks 129:121, mimo 41 punktów Amare Stoudemire'a.

Jacek Konsek

W związku z dniem Martina Luthera Kinga, zdecydowana większość spotkań w NBA zostanie rozegrana we wcześniejszych godzinach. O godzinie 13 czasu amerykańskiego na parkiet wybiegł Marcin Gortat, który wraz z Phoenix Suns rywalizował z New York Knicks.

Polak spędził na parkiecie nieco ponad 19 minut i zapisał na swoim koncie sześć punktów, siedem zbiórek i dwie asysty. Początkowo zanosiło się na zdecydowanie lepszy wynik, bowiem wszystkie te osiągnięcia zostały odnotowane w pierwszej połowie. Niestety po przerwie Alvin Gentry dał pograć Gortatowi tylko pięć minut.

Spotkanie w MSG miało więc innych bohaterów. Pierwszym z nich był niewątpliwie Vince Carter, który nie dość, że zdobył 29 punktów i 12 zbiórek, to na dodatek jako 37. zawodnik w NBA osiągnął barierę 20 tysięcy punktów. Obecnie na parkietach tej ligi gra ośmiu koszykarzy, którzy mogą się pochwalić tym osiągnięciem.

Warto również podkreślić wyczyn Amare Stoudemire'a, który uzbierał 41 oczek (15/25 z gry i 11/12 z linii rzutów wolnych), co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie.

New York Knicks - Phoenix Suns 121:129 (30:39, 34:22, 27:36, 30:32)
(A. Stoudemire 41, W. Chandler 23, D. Gallinari 17 - V. Carter 29 (12 zb), G. Hill 25, C. Frye 18)

W dwóch pozostałych spotkaniach rozgrywanych o tej samej porze zwycięstwa odnieśli koszykarze Chicago i Washington. O ile jednak triumf Byków nie jest żadnym zaskoczeniem, o tyle wygrana Czarodziei nad Utah już tak.

Kapitalny mecz rozegrał Derrick Rose, który zanotował pierwsze w karierze triple-double, zdobywając 22 punkty, 12 asyst i 10 zbiórek. Z kolei w ekipie Wizards szalał John Wall, autor 19 punktów i 15 asyst.

Memphis Grizzlies - Chicago Bulls 84:96 (17:26, 25:27, 18:26, 24:17))
(Z. Randolph 21 (13 zb), O.J. Mayo 15, M. Gasol 12 - L. Deng 28, D. Rose 22 (12 as, 10 zb), K. Korver 22)

Washington Wizards - Utah Jazz 108:101 (21:18, 21:21, 36:29, 30:33)
(N. Young 25, A. Blatche 21 (11 zb), J. Wall 19 (15 as) - D. Williams 28 (11 as), A. Jefferson 25 (10 zb), P. Millsap 11)