Turniej w Inowrocławiu: Przebudzenie Sportino po przerwie

Po drugim dniu zmagań w towarzyskim turnieju w Inowrocławiu, niepokonany pozostaje tylko zespół gospodarzy - Sportino. W sobotę drużyna Aleksandra Krutikowa zwyciężyła Sakalai Wilno, mimo że do przerwy Litwini prowadzili już 39:20. Drugie spotkanie zakończyło się wygraną mistrza Estonii Rock Tartu z wicemistrzem Białorusi Grodno 93 - 95:71.

Mateusz Stępień

Sportino wygrało swój drugi mecz podczas turnieju w Inowrocławiu, a czwarty z rzędu w trakcie przygotowań do nowego sezonu. W sobotę, drużyna Aleksandra Krutikowa zwyciężyła Sakalai Wilno, dziewiątą ekipę poprzednich rozgrywek na Litwie. Jednak do przerwy niewiele wskazywało na to, że potyczka zakończy się triumfem gospodarzy. Zespół z Wilna po dwudziestu minutach prowadził już 39:20. - Chyba nie byliśmy od początku dobrze skoncentrowani. Poza tym, popełnialiśmy dużo błędów w defensywie - powiedział portalowi SportoweFakty.pl testowany w Sportino na pozycji skrzydłowego Tomasz Piotrkiewicz. O tym, czy zostanie w składzie na rozgrywki pierwszej ligi, wiadomo będzie po zakończeniu tych zawodów. - Dla niego to będzie taki sprawdzian - mówił nam jeszcze przed turniejem szkoleniowiec Sportino. Przeciwko Sakalai jego zawodnicy większość strat z dwóch pierwszych kwart, odrobili w pięć minut trzeciej odsłony. Wygrali ten okres gry aż 16:2, a w podobnym czasie ostatniej kwarty - 17:3. - W przerwie dostaliśmy wskazówki od trenera, jak mamy grać. Były one trafne, bo się obudziliśmy i w efekcie wygraliśmy całe spotkanie - dodał Piotrkiewicz.

Sportino Inowrocław - Sakalai Wilno 73:64 (9:15, 11:24, 21:13, 32:12)

Sportino: Wojciech Żurawski 14, Łukasz Żytko 14, Jacek Sulowski 12, Arkadiusz Kobus 10, Łukasz Ratajczak 8, Tomasz Piotrkiewicz 8, Paweł Mowlik 4, Maciej Strzelecki 3, Hubert Wierzbicki 0.

Sakalai: Evaldas Baniulis 20, Virginijus Sirvydis 10, Justas Kaziliunas 8, Ovidijus Varanauskas 6, Mantas Kadzevicius 6, Edvinas Jezukevicius 5, Jokubas Gintvainis 4, Augustas Peciukevicius 4, Rolandas Matulis 1.

Rock Tartu - Grodno 93 95:71 (25:20, 21:10, 25:16, 24:25)

Rock: Tanel Kurbas 18, Vallo Allingu 15, Timo Eichfuss 13, Callistus Eziukwu 12, Sten Sokk 9, Asko Paade 9, Nate Rohnert 8, Janar Talts 6, Marek Doronin 4, Rain Raadik 1.

Grodno: Yaroslav Lemyk 20, Sergei Dadikin 13, Yury Mishukov 13, Yauheni Ivanov 6, Yauheni Hrekhau 6, Artem Shchepkin 4, Yury Kachan 3, Ilya Astafyev 2, Andrei Navoichyk 2, Ilya Sharypav 2.