Wieczór Kaczmarzyka - relacja z meczu Open Basket Pleszew - Księżak Łowicz

Miały być wielkie emocje w Pleszewie, ale już od początku na parkiecie dominował tylko jeden zespół. W meczu na szczycie grupy B II ligi miejscowy Open Basket, jako pierwszy w tym sezonie pokonał Księżaka Łowicz.

Dawid Bilski

Imponujący w sobotni wieczór był początek sobotniego spotkania w wykonaniu pleszewian. Twarda defensywa i skuteczna gra w ataku pozwalała podopiecznym Vadima Czeczuro prowadzić po 4. minutach aż 14:1. Pierwsze skrzypce w tym okresie grali Paweł Machynia (2x3) i Adam Kaczmarzyk. Pierwsze trafienia z gry goście zanotowali dopiero w 5. minucie dzięki Krzysztofowi Morawcowi i Robercie Kucharkowi. To właśnie tylko ta dwójka zawodników Księżaka stwarzała zespołowi pleszewskiemu najwięcej zagrożenia. Niewiele do powiedzenia miał doświadczony Wojciech Kukuczka w walce pod koszami.

Kilkunastopunktowa przewaga Open Basketu została zniwelowana w drugiej kwarcie do 8 "oczek". W 18 minucie po celnej "trójce" Kucharka było 42:34 dla gospodarzy. Ostatnie fragmenty przed zejściem do szatni na przerwę należała do Adama Kaczmarzyka, którzy rzucił 7 punktów z rzędu. Co warte podkreślenia, wszystkie jego próby rzutów znajdywały drogę do kosza.

Po zmianie stron trafienia do kosza nie przychodziło już mu z taką łatwością. Jednak drużyna z Pleszewa ma w swoich szeregach wielu dobrych graczy. Świetnie swojego młodszego kolegę zastąpił Jakub Dryjański, który w trzeciej kwarcie rzucił 10 z 13 punktów zdobytych przez gospodarzy.

Przed ostatnią częścią meczu niepokonana dotąd drużyna z Łowicza przegrywała już różnicą 20 punktów. Nadzieję na niwelowanie strat dał celny rzut z dystansu Wojciecha Kukuczki. Nadzieje gości jednak okazały się złudne. Czwarta kwarta należała do rezerwowego Open-u Basket, Bartosza Gawrońskiego. A efektowne zwycięstwo nad Księżakiem przypieczętował trafieniem zza linii 6,25m bohater sobotniego wieczoru - Adam Kaczmarzyk.

Ten zawodnik zasłużył na słowach pochwały. W całym spotkaniu rzucił 26 punktów, miał 8 zbiórek i dzielnie walczył o każdą piłkę na boisku.

Open Basket Pleszew - Księżak Łowicz 85:60 (30:17, 19:17, 13:8, 23:18)

Open: Adam Kaczmarzyk 26 (4x3), Marcin Kałowski 18 (2x3), Jakub Dryjański 12, Bartosz Gawroński 8, Bartłomiej Czarkowski 7 (1x3), Paweł Machynia 6 (2x3), Rafał Kikowski 4, Jakub Szymczak 2, Tomasz Zyber 2, Łukasz Olejnik 0, Radosław Ziółkowski 0.

Księżak: Krzysztof Morawiec 15, Robert Kucharek 14 (2x3), Michał Snochowski 8, Kacper Kromer 7 (1x3), Adrian El-Ward 7, Wojciech Kukuczka 6 (1x3), Bartosz Włuczyński 2, Bartosz Pełka 1, Przemysław Grabowski 0.