Co za finisz w polskiej lidze! Zadecydowały dosłownie setne sekundy!

Co za mecz w Szczecinie! Najpierw kapitalny pościg Kinga, a później odpowiedź Legii Warszawa i wielki rzut na zwycięstwo gospodarzy, który ostatecznie... był po czasie! Goście wygrali 85:84.

Patryk Pankowiak
Zawodnik Kinga Szczecin Morris Udeze (P) i Josip Sobin (L) z Legii Warszawa PAP / Jerzy Muszyński / Zawodnik Kinga Szczecin Morris Udeze (P) i Josip Sobin (L) z Legii Warszawa
Mistrzom Polski do szczęścia zabrakło dosłownie... setnych sekundy! Darryl Woodson trafił za trzy z rogu boiska po podaniu Andrzeja Mazurczaka, ale po weryfikacji sędziów okazało się, że Amerykanin miał jeszcze piłkę w rękach, kiedy na zegarze meczowym wybiły liczby 0,0. Woodson oddał rzut za na zwycięstwo dosłownie dwie, trzy setne sekundy po czasie.

Wcześniej Legię na prowadzenie, niespełna cztery sekundy przed końcem spotkania, wyprowadził Loren Jackson. Gracz warszawian trafił z półdystansu i zepsuł spektakularny powrót Kinga.

Spektakularny, bo szczecinianie odrobili aż osiem punktów w niewiele ponad trzy minuty. Było 80:72 dla warszawian. A King po dwóch celnych wolnych Zaca Cuthbertsona prowadził 84:83.

Legię do bardzo ważnego zwycięstwa poprowadził właśnie Jackson, autor 18 punktów. Aric Holman miał 14 oczek, a Josip Sobin 12. Co bardzo istotne, goście w całym meczu popełnili tylko dziewięć strat.

King trafił aż 13 na 22 oddane rzuty za trzy. Świetnie radził sobie w czwartej kwarcie, którą wygrał 32:21, ale straty poniesionej w trzeciej odsłonie (12:22), okazały się finalnie zbyt duże.

Gospodarzom na nic zdały się popisy Mazurczaka. Generał Kinga w 35 minut zapisał przy swoim nazwisku 16 punktów, osiem zbiórek i siedem asyst. Tony Meier i Kacper Borowski dorzucili po 11 oczek.

Legia po tej wygranej ma bilans 17-11 i ma szanse na TOP4. Jest aktualnie właśnie na czwartej lokacie. King na 28 meczów, wygrał 18 i jest jeszcze trzeci.