Arged BM Stal bierze rewanż i trzyma się czołówki. Powrót Skele

Aigars Skele wrócił do składu Arged BM Stali, a ostrowski zespół wziął rewanż na Tauron GTK Gliwice, wygrywając w czwartek 94:81.

Patryk Pankowiak
 Aigars Skele WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Aigars Skele
To był mecz, który wydawało się, będzie zamknięty już do przerwy. Stal prowadziła w Gliwicach bowiem aż 53:21. Ale GTK, nawet bez Josha Price'a, potrafił dać coś ekstra.

Gospodarze na finiszu zniwelowali straty do zaledwie trzech punktów! Zrobiło się 77:80. Ostrowianie zostali poddani próbie. Poradzili sobie jednak koncertowo.

Stal nie przestraszyła się niebezpiecznej sytuacji, wręcz przeciwnie. Podkręciła obroty. Już do końca meczu pozwoliła rywalom zdobyć tylko cztery oczka, samemu rzucając ich aż 14.

Bolesny cios GTK zadał Nemanja Djurisić, trafiając za trzy na dwie i pół minuty przed końcem i doprowadzając do stanu 87:78. Goście zwyciężyli ostatecznie 94:81 i wzięli rewanż za porażkę w Ostrowie Wielkopolskim 96:89 z 25 listopada 2023 roku.

Aigars Skele wrócił do składu Stali po dłuższej przerwie. Pauzował od 9 lutego. Łotysz w czwartek spędził na parkiecie 26 minut, notując sześć punktów i aż 13 asyst. Ojars Silins rzucił 19 oczek. Rodney Chatman miał ich 15.

Gospodarze popełnili aż 17 strat i na nic zdało im się nawet 19 punktów Kadre Graya. Trafili 11 na 30 rzutów za trzy, a dla porównania Stal 11 na 25.

Stal odniosła 16. zwycięstwo w tym sezonie i trzyma się czołówki. Przed żółto-niebieskimi są tylko takie drużyny, jak King Szczecin (16-8), Trefl Sopot (17-7) i Anwil Włocławek (18-5).

GTK z bilansem 7-18 plasuje się w dolnej części tabeli.

Wynik:

Tauron GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:94 (21:28, 20:25, 20:18, 20:23)

Tauron GTK: Kadre Gray 19, Chris Czerapowicz 17, Martins Laksa 10, Terry Henderson Jr. 10, Łukasz Frąckiewicz 10, Michał Samsonowicz 8, Koby Mcewen 4, Maciej Bender 3, Tomasz Śnieg 0.

Arged BM Stal: Ojārs Siliņš 19, Rodney Chatman 15, David Brembly 14, Laurynas Beliauskas 14, Krzysztof Sulima 8, Tomasz Gielo 8, Nemanja Đurišić 7, Aigars Šķēle 6, Wiktor Sewioł 3.