Spurs lepsi od rewelacji sezonu! Wrócił ofensywny Sochan, świetny Polak

Świetny występ zaliczyli w czwartek San Antonio Spurs i Jeremy Sochan. Teksańczycy pokonali rewelacyjnych w tym sezonie Oklahoma City Thunder 132:118.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Brien Aho / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Spotkało się dwóch kandydatów do tytułu Debiutanta Roku. Victor Wembanyama przyćmił Cheta Holmgrena. Francuz poprowadził swoich Spurs do zwycięstwa 132:118.

Wembanyama w 32 minuty, które spędził na parkiecie, zdobył w czwartek 28 punktów, 13 zbiórek, siedem asyst i pięć bloków. Udowadnia, jak niesamowicie wszechstronnym potrafi być zawodnikiem. Tyle samo oczek rzucił Devin Vassell.

Spory udział w sukcesie Teksańczyków miał także Jeremy Sochan. Polak skompletował double-double, notując 21 punktów i 10 zbiórek. Trafił 8 na 14 oddanych prób z pola. Sochan wraca na właściwe tory po dwóch słabszych występach.

To był trzeci bezpośredni mecz obu ekip i pierwszy triumf Spurs. Gospodarze wygrali czwartą kwartę aż 34:22. - Przez cały sezon OKC prezentowało się fantastycznie. Zagrać przeciwko nim w ten sposób to z pewnością świetne uczucie dla tych chłopców - komentował po meczu trener zwycięzców, Gregg Popovich.

Dla Thunder, drugiej najlepszej drużyny Konferencji Zachodniej (41-18), 31 punktów rzucił Shai Gilgeous-Alexander, ale to nie wystarczyło. Spurs kapitalnie dzielili się piłką, co było problemem Thunder (39-20 w asystach).

- To 39 asyst jest świetnym wynikiem. W czwartej kwarcie [Thunder] zdobyli tylko 22 punkty. Każdy dobry zespół będzie prezentował swoją najlepszą defensywę właśnie w czwartej kwarcie, więc było to imponujące. Jestem z nich dumny - dodawał Popovich.

Dla Teksańczyków to 12. zwycięstwo w tym sezonie. Mają też 48 porażek.