Wróciła Orlen Basket Liga. Genialny finisz i ważny sukces Czarnych!

Bardzo ważny sukces Icon Sea Czarnych Słupsk w pierwszym ligowym meczu po przerwie na Puchar Polski! Drużyna Mantasa Cesnauskisa pokonała ekipę MKS Dąbrowa Górnicza 84:77.

Patryk Pankowiak
Donatas Sabeckis WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Donatas Sabeckis
Rośnie drużyna Icon Sea Czarni Słupsk. To już jej czwarte z rzędu, a 12. zwycięstwo w tym sezonie Orlen Basket Ligi.

Goście w czwartek zdobyli Dąbrowę Górniczą, przechylając szalę na swoją korzyść w samej czwartej, decydującej kwarcie. Czarni wygrali tę odsłonę 27:15, a cały mecz 87:74.

Jeszcze na trzy minuty przed końcem, po celnym rzucie za trzy Taylera Personsa, MKS prowadził 72:71. Ale drużyna odpowiedziała w wielkim stylu.

Kluczowe rzuty zza łuku trafiali MaCio Teague i Verners Kohs, a decydujący cios na 51 sekund przed końcem zadał rywalom Bartosz Jankowski. Polak przymierzył za trzy, doprowadzając do wyniku 82:77.

Świetny Teague wywalczył w sumie 29 punktów. Trafił aż 11 na 14 prób z pola, w tym 5 na 7 z dystansu. Kohs dorzucił 19 oczek. Warto dodać, że w drużynie ze Słupska zadebiutowali Szymon Tomczak i Mateusz Dziemba.

Gospodarzy zawiodła ich kluczowa broń - rzuty za trzy. Wykorzystali tylko 8 na 30 takich rzutów. MKS na nic zdały 22 oczka Persona czy double-double Nicolasa Carvacho (15 punktów, 13 zbiórek). Marc Garcia w czwartek wrócił do składu dąbrowian. Hiszpan w pierwszym meczu od 7 stycznia rzucił siedem punktów, ale wykorzystał tylko 2 na 9 prób z gry.

MKS ma bilans 11-11, a Czarni 12-10. Słupszczanie zrobili duży krok w stronę fazy play-off.

Wynik:

MKS Dąbrowa Górnicza - Icon Sea Czarni Słupsk 77:84 (23:26, 19:20, 20:11, 15:27)

MKS: Tayler Persons 22, Nicolas Carvacho 15, Xeyrius Williams 13, Dominik Wilczek 8, Marc Garcia 7, Maciej Kucharek 6, Dawid Słupiński 6, Błażej Kulikowski 0, Lovell Cabbil 0, Marcin Piechowicz 0.

Icon Sea Czarni: Macio Teague 29, Verners Kohs 19, Michael Caffey 14, Benas Griciunas 6, Szymon Tomczak 5, Szymon Wójcik 3, Mateusz Dziemba 3, Bartosz Jankowski 3, Donatas Sabeckis 2.