Szalony rzut na zwycięstwo w NBA! Banchero pogrążył Pistons

Detroit Pistons i Orlando Magic stoczyli w sobotę zacięty bój. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej akcji - bohaterem został Paolo Banchero.

Patryk Pankowiak
YouTube / NBA
Gwiazdor Orlando Magic trafił szalony rzut za dwa z faulem na 0,8 sekundy przed końcem czwartej kwarty, przesądzając o losach spotkania. Paolo Banchero wykorzystał także rzut wolny i ustalił wynik na 112:109.

Detroit Pistons, którzy wcześniej doprowadzili do wyrównania za sprawę skutecznego zagrania Cade'a Cunninghama, nie mieli już przerwy na żądanie, więc po trafieniu rywala niewiele mogli już zrobić.

- Chcieliśmy oddać ostatni rzut. Kiedy dostałem piłkę, starałem się kontrolować zegar meczowy i wykończyć akcję w ostatniej możliwej chwili - tłumaczył mediom Banchero, autor 15 punktów.

- To jest coś, co robią wielcy zawodnicy. Nie bez powodu jest All-Starem - komplementował swojego drużynowego kolegę Jalen Suggs.

Boston Celtics zdobyli Nowy Jork. To był czwarty bezpośredni mecz tych ekip i czwarty sukces Bostończyków.

Celtics tym razem pokonali Knicks 116:102, notując już 45. zwycięstwo w tym sezonie. Świetny był Jaylen Brown, który rzucił 30 punktów i zebrał osiem piłek. Łotysz Kristaps Porzingis dodał 22 oczka.