5x5 Wembanyamy! Sochan z double-double przeciwko Lakers

San Antonio Spurs rzucili w piątek spore wyzwanie Los Angeles Lakers. Genialny, historyczny mecz zaliczył Victor Wembanyama. Jeremy Sochan miał double-double.

Patryk Pankowiak
Victor Wembanyama Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Victor Wembanyama
Wybrany z pierwszym numerem w drafcie Victor Wembanyama jest coraz lepszy. Francuz zadziwia koszykarski świat.

20-latek teraz przeciwko Los Angeles Lakers w zaledwie 31 minut zapisał przy swoim nazwisku 27 punktów, 10 zbiórek, osiem asyst, pięć przechwytów i pięć bloków. Jest najmłodszym koszykarzem w historii NBA i dopiero piętnastym w dziejach, który zaliczył statystyki na poziomie 5x5, czyli miał minimum pięć punktów, pięć zbiórek, pięć asyst, pięć bloków i pięć przechwytów.

Wembanyama jest również drugim po Michaelu Jordanie zawodnikiem w historii z dwoma z rzędu występami z dorobkiem pięciu bloków oraz pięciu przechwytów. - Zastanawiam się tylko, czy robił to w wygranych meczach, czy przegranych - mówił o tym osiągnięciu i Jordanie Francuz. - Dla mnie statystki są sprawą drugorzędną. Liczą się dla mnie tylko zwycięstwa zespołowe - tłumaczył w rozmowie z mediami.

Występ Wembanyamy komplementował nawet trener Gregg Popovich. - Nie myślę w ten sposób. Tak długo, jak gra dobrze, nie interesują mnie jego statystyki - zaznaczał. Ale Spurs do pełni szczęścia zabrakło zwycięstwa.

Lakers pokonali Teksańczyków 123:118, odnosząc 31. triumf w tym sezonie. LeBron James po meczu przerwy wrócił do składu i od razu w 34 minuty zdobył 30 oczek, siedem zbiórek oraz dziewięć asyst. Anthony Davis dodał 28 oczek i zebrał 13 piłek.

Spurs na nic zdał się dobry występ Polaka. Jeremy Sochan zapisał przy swoim nazwisku solidne 15 punktów, 13 zbiórek i pięć asyst, kompletując następne już w karierze double-double. Trafił 7 na 16 oddanych prób z pola, choć tylko 1 na 6 rzutów za trzy. Spurs doznali 46. porażki w kampanii 2023/2024.