Co za wyczyn w polskiej lidze! Drużyna trafiła 20 rzutów za trzy

W meczu dwóch zespołów, których sponsorem tytularnym jest Polski Cukier, lepsza ekipa z Torunia! Arriva Polski Cukier pokonała Polski Cukier Start i wraca na właściwe tory.

Patryk Pankowiak
Aaron Cel i Jabril Durham PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Aaron Cel i Jabril Durham
Było pięć zwycięstw z rzędu, minimalna porażka z Anwilem Włocławek, a teraz Arriva Polski Cukier wraca do wygrywania. Ale kiedy trafiasz 20 rzutów za trzy, nie może być inaczej!

Gospodarze umieścili w koszu aż 20 na 40 oddanych rzutów za trzy i pewnie pokonali Polski Cukier Start 98:84, odnosząc szóste w swoich ostatnich siedmiu meczach, a dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Drużyna z Torunia zadała rywalom potężny cios już przed przerwą, kończąc pierwszą połowę zrywem 7-0 (od stanu 43:38 doprowadzili do 50:38). Za każdym razem, kiedy Start się zbliżał, Arriva odpowiadała celnym rzutem za trzy. I tak aż do końca spotkania.

Kapitalny Trey Diggs trafił 7 na 11 rzutów za trzy. Goran Filipović miał w tym elemencie 4 na 10, Wojciech Tomaszewski 2 na 4, Aljaz Kunc 3 na 7, Aaron Cel 2 na 4, a Bartosz Diduszko 2 na 2. To był ofensywny popis.

Diggs rzucił 21 punktów. Wspomniany Filipović zaaplikował rywalom 20 oczek, a Mate Vucić skompletował double-double (12 punktów, 13 zbiórek).

Start ostatnio niespodziewanie pokonał Legię w Warszawie. Teraz już tak dobrze nie było. Goście trafili tylko 7 na 21 rzutów za trzy, popełnili 16 strat i byli w czwartek w Toruniu po prostu słabszym zespołem. Liam O'Reilly robił, co mógł, ale jego 27 punktów w 36 minut na niewiele się zdało.

Wynik:

Arriva Polski Cukier Toruń - Polski Cukier Start Lublin 98:84 (25:20, 25:18, 24:24, 24:22)

Arriva Polski Cukier: Trey Diggs 21, Goran Filipović 20, Aljaz Kunc 16, Mate Vucić 12, Wojciech Tomaszewski 10, Aaron Cel 10, Bartosz Diduszko 8, Arik Smith 1.

Polski Cukier Start: Liam O'reilly 27, Tomislav Gabrić 14, Jakub Karolak 10, Barret Benson 9, Jabril Durham 9, Trey Wade 7, Roman Szymański 3, Bartłomiej Pelczar 3, Filip Put 2.