GTK poczuło moc. Rozbili Czarnych!

Skazywani na spadek wrócili z dalekiej podróży. Tauron GTK Gliwice ograło w sobotę Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk 100:79, co oznacza ich drugi kolejny triumf w Orlen Basket Lidze i ucieczkę z ostatniego miejsca w ligowej tabeli.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kadre Gray w akcji Twitter / oficjalny profil Orlen Basket Ligi / Kadre Gray w akcji
GTK sezon 2023/2024 rozpoczęło od sześciu kolejnych porażek, ale wszyscy wytrzymali ciśnienie. Zespół przełamał się przed tygodniem w Warszawie ogrywając Dziki.

Teraz gliwiczanie poszli za ciosem i w niezwykle istotnym pojedynku pokonali Czarnych, dzięki czemu "złapali" ich w ligowej tabeli.

Kadre Gray uzbierał 27 punktów, wykorzystując 9 z 13 prób z gry. Już nikt nie mówi też o tym, że nie potrafi rzucać zza łuku - w sobotę miał 4/5 z dystansu. Dołożył do tego wszystkiego dziewięć asyst i cztery zbiórki.

Czarni rozpoczęli optymistycznie, bo od prowadzenia 17:11. Z każdą kolejną minutą było jednak już tylko gorzej. Dodatkowo w pierwszej akcji drugiej połowy stracili nieźle grającego Vernersa Kohsa z powodu urazu.

Od tego momentu było już tylko gorzej. Nic z defensywy słupszczan nie robił sobie Josh Price (27 punktów, 10/17 z gry), a swoje rzuty w końcu dostał też Martins Laksa. Efekt był taki, że GTK rekordowo uciekło na 26 punktów.

Aspiracje Czarnych a wyniki zespołu to na starcie sezonu dwa zupełnie inne bieguny. Po ośmiu meczach zespół legitymuje się bilansem dwóch zwycięstw i sześciu porażek.

W Gliwicach 21 punktów (8/10 z gry) i 10 zbiórek uzbierał Benas Griciunas. W połowie czwartej kwarty z boiska wyleciał Mike Caffey - w konsekwencji spięcia z Gray'em otrzymał faul niesportowy i techniczny, co oznaczało wycieczkę do szatni.

GTK złapało oddech, a w Słupsku mają nad czym myśleć. Gdy wydawało się, że triumf w Sopocie nad Treflem oznacza wejście na właściwe tory, wtedy przyszły porażki w Łańcucie z Sokołem i teraz w Gliwicach. Czas na zmiany?

Tauron GTK Gliwice - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 100:79 (22:24, 27:18, 27:19, 24:18)

GTK: .Josh Price 27, Kadre Gray 27, Terry Henderson 13, Łukasz Frąckiewicz 13, Martins Laksa 9, Kobe McEwen 7, Aleksander Busz 2, Maciej Bender 2, Tomasz Palmowski 0.

Czarni: Benas Griciunas 21 (10 zb), Michał Michalak 16, Macio Teague 11, Michael Caffey 10, Verners Kohs 9, Szymon Wójcik 7, Igor Stolarz 3, Bartosz Jankowski 0, Daniel Szymkiewicz 0.