Balcerowski pofrunął! Co za wsad w Eurolidze

Aleksander Balcerowski coraz lepiej radzi sobie w Panathinaikosie Ateny. Polak ma za sobą kolejny bardzo solidny występ. Jego efektowny wsad był ozdobą meczu w Berlinie.

Patryk Pankowiak
Aleksander Balcerowski Getty Images / Ulrik Pedersen/DeFodi Images / Aleksander Balcerowski
Środkowy reprezentacji Polski zabłysnął w Eurolidze. Aleksander Balcerowski w piątek spędził na parkiecie 19 minut, zdobywając w tym czasie 11 punktów, zbiórkę i trzy asysty. Trafił 4 na 5 oddanych rzutów z pola i 3 na 5 wolnych.

22-latek popisał się też niesamowitym wsadem, rozpalając kibiców w Mercedes-Benz Arenie w Berlinie. Luca Vildoza zamarkował oddanie rzutu i oddał piłkę do wbiegającego pod kosz Balcerowskiego. Polak z impetem wpakował ją do kosza i był przy tym jeszcze faulowany.

Ta akcja miała miejsce w połowie drugiej kwarty przy wyniku 35:33. Panathinaikos Ateny wygrał tę odsłonę 33:21, a cały mecz przeciwko Albie Berlin 99:85, odnosząc trzecie zwycięstwo w Eurolidze. Jest obecnie na ósmym miejscu w tabeli (3-4).

Balcerowski musiał przedwcześnie opuścić parkiet, bo popełnił pięć fauli. Cieszyć może jednak fakt, że trener Ergin Ataman daje mu coraz więcej szans, a Polak odwdzięcza się dobrą grą.

Albie na nic zdało się 17 punktów Sterlinga Browna, byłego zawodnika klubów NBA. Dla greckiej drużyny 24 oczka rzucił świetnie dysponowany Konstantinos Mitoglou. Grek zapisał przy swoim nazwisku też 10 zbiórek.