Zwycięstwa drużyn Polaków w Eurolidze

Od porażek sezonu 2023/2024 w Eurolidze zaczął zarówno Partizan, jak i Panathinaikos. Obydwie drużyny w czwartek się zrehabilitowały. Polacy mieli w tych zwycięstwach mały udział.

Patryk Pankowiak
Mateusz Ponitka i Aleksander Balcerowski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Mateusz Ponitka i Aleksander Balcerowski
Drużyna z Serbii w wielkim stylu zamazała plamę po wysokiej porażce z Maccabi Playtika Tel AwiwPartizan Belgrad nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom i pokonał Asvel Lyon na ich parkiecie aż 88:62.

Goście wygrali wszystkie cztery kwarty, już do przerwy prowadząc 43:29. Trener Zeljko Obradović miał powody do zadowolenia. Nie było wątpliwości, że jego drużyna jest zdecydowanie lepsza.

Mateusz Ponitka pierwszy meczu sezonu 2023/2024 w Eurolidze zakończył bez punktu. Tym razem Polak spędził na parkiecie dziewięć minut, zdobywając dwa oczka. Oddał jeden rzut i go trafił. We wszystkich innych rubrykach statystycznych przy jego nazwisku widnieje natomiast zero - nie miał ani zbiórki, ani asysty.

Po porażce na otwarcie odbił się także Panathinaikos Ateny. Grecy byli jedynym zespołem, który w czwartek obronił własny parkiet.

Panathinaikos po zaciętym meczu pokonał Bayern Monachium 78:71. Drużynę do sukcesu poprowadził Mathias Lessort, autor 16 punktów, Jerian Grant dorzucił 14 oczek.

Reprezentant Polski, Aleksander Balcerowski dostał od trenera Argina Atamana niespełna sześć minut. Środkowy zdobył w tym czasie dwa punkty - trafił dwa wolne. Przestrzelił raz za dwa i raz za trzy. Miał też zbiórkę. Mecz w Atenach obejrzało na żywo blisko osiem i pół tysiąca kibiców.

Czy Ponitka i Balcerowski będą mocnymi punktami swoich zespołów?