Pokaz siły mistrza. Już w połowie było po meczu

Po ubiegłotygodniowej porażce z MKS-em Dąbrowa Górnicza, zespół Kinga Szczecin poprawił sobie humory. Na własnym terenie mistrz Polski nie pozostawił żadnych złudzeń ekipie Tauron GTK Gliwice, wygrywając aż 112:86.

Dawid Siemieniecki
mecz King Szczecin - Tauron GTK Gliwice PAP / Marcin Bielecki / mecz King Szczecin - Tauron GTK Gliwice
Przepaść. Tak w największym skrócie można określić to, co działo się na parkiecie w hali Netto Arena w trakcie pierwszych dwudziestu minut spotkania King - Tauron GTK. Goście nie mieli zbyt wiele argumentów, by przeciwstawić się mistrzowi Polski. A ten, prowadzony przez świetnie dysponowanego do przerwy Darryla Woodsona (17 punktów), prowadził po pierwszej połowie aż 63:43.

O ile zatem atak gliwiczan nie wyglądał najgorzej, o tyle obrona była momentami niesamowicie dziurawa. Gospodarze w niemal taki sam sposób zakończyli tak pierwszą, jak i drugą kwartę. W pierwszym przypadku świetne podanie nad kosz od Andrzeja Mazurczaka wykorzystał Kacper Borowski, natomiast na koniec pierwszej połowy asystę od Woodsona na punkty zamienił Morris Udeze, który miał w tym momencie na swoim koncie już 16 "oczek".

Po stronie gości jasnymi postaciami byli Josh Price (11 punktów) oraz Kadre Gray (7 "oczek" i 5 asyst), ale wobec kapitalnie dysponowanych graczy Arkadiusza Miłoszewskiego, ekipa Tauron GTK i tak była tylko tłem. I gdyby tego wszystkiego było za mało, to po trzeciej kwarcie było już 90:54. Po zmianie stron absolutnie nic się więc nie zmieniło.

Różnicą było tylko to, że w Kingu na pierwszym planie był rewelacyjnie dysponowany rzutowo Zac Cuthbertson, autor aż 14 punktów w tej części. Amerykanin sam zdobył więc o jedno "oczko" więcej, aniżeli cała ekipa w Gliwic w trzeciej kwarcie. To najlepiej pokazuje absolutną różnicę klas pomiędzy drużynami. Ostatnie dziesięć minut było już więc tylko dograniem tego meczu do końca.

Gliwiczanie zdołali zwyciężyć ostatnią kwartę, jednak King grał w niej na przysłowiowe pół gwizdka. Dziesięciopunktowa wygrana w tej części pozwoliła zatem podopiecznym Pawła Turkiewicza zmniejszyć rozmiary porażki, ale ta i tak była bardzo wysoka. Po 19 punktów dla gości zdobyli Price i Terry Henderson, a dwóch zbiórek do triple-double zabrakło Grayowi (12 pkt. 13 as. 8 zb.). Szczecinianie tego dnia byli jednak zespołem o klasę lepszym.

King Szczecin - Tauron GTK Gliwice 112:86 (28:16, 35:25, 27:13, 22:32)

King: Zac Cuthbertson 19, Michał Nowakowski 19, Morris Udeze 18, Darryl Woodson 17, Tony Meier 14, Artur Łabinowicz 9, Kacper Borowski 8, Andrzej Mazurczak 8 (12 as.), Mateusz Samiec 0, Maciej Żmudzki 0.

Tauron GTK: Terry Henderson 19, Josh Price 19, Martins Laksa 14, Kadre Gray 12 (13 as.), Aleksander Busz 10, Koby Mcewen 5, Łukasz Frąckiewicz 4, Tomasz Śnieg 2, Maciej Bender 1, Tomasz Palmowski 0.