Tysiące fanów na debiucie Balcerowskiego. Polak zaczął bez kompleksów

Niemal 18 tysięcy fanów, gorąca atmosfera, dogrywka - tak wyglądał debiut Aleksandra Balcerowskiego w Eurolidze w barwach Panathinaikosu Ateny. Jego zespół przegrał z odwiecznym rywalem Olympiakosem Pireus (78:88). Jak wypadł Polak?

Krzysztof Kaczmarczyk
Aleksander Balcerowski w akcji Twitter / oficjalny profil Euroligi / Aleksander Balcerowski w akcji
Nasz reprezentacyjny środkowy rozpoczął mecz w wyjściowej piątce i otwarcie miał niesamowite. Efektowny wsad, "trójka" - fani Panathinaikosu byli w euforii.

I przez cały pojedynek w OAKA Olympic Indoor Hall atmosfera była niesamowita, a niemal 18 tys. fanów obserwowało kapitalny pojedynek.

Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w dogrywce, a z wygranej cieszyć mogli się goście - Olympiakos Pireus wygrał ostatecznie 88:78.

Balcerowski? Finalnie na parkiecie spędził nieco ponad 12 minut. W tym czasie skompletował 7 punktów (3/6 z gry), dwie zbiórki i dwa przechwyty.

Drugi ze środkowych Panathinaikosu Mathias Lessort zaliczył z kolei double-double (10 punktów i 10 zbiórek).

W kolejnym spotkaniu Panathinaikos ponownie zagra we własnej hali. Tym razem w Atenach pojawi się Bayern Monachium. Spotkanie rozegrane zostanie w czwartek 12 października.

Przypomnijmy, że Balcerowski dołączył do Panathinaikosu przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Poprzednie lata spędził w Dreamland Gran Canarii, z którą w poprzednich rozgrywkach wygrał EuroCup.