Co za wsad w NBA! Gwiazdor Lakers wzięty na plakat

To może być najbardziej widowiskowy wsad fazy play-off w lidze NBA. Skrzydłowy Golden State Warriors, Andrew Wiggins wziął nad plakat gwiazdę Los Angeles Lakers.

Patryk Pankowiak
Andrew Wiggins YouTube / NBA ABC / Na zdjęciu: Andrew Wiggins
Jeśli coś może pocieszyć kibiców aktualnych mistrzów NBA po trzecim półfinału Konferencji Zachodniej w Los Angeles, jest to na pewno ten efektowny wsad.

Andrew Wiggins popisał się czymś absolutnie niesamowitym. Wbiegający pod kosz skrzydłowy otrzymał piłkę od środkowego Kevona Looneya i z impetem wpakował ją do kosza.

Gwiazdor Los Angeles Lakers, Anthony Davis próbował go zatrzymać, ale Wiggins nic sobie z tego nie zrobił. Wyskoczył w górę i efektownie skończył akcję. Miało to miejsce w połowie trzeciej kwarty przy wyniku 71:55 dla Jeziorowców.

Trzeci mecz serii zakończył się ostatecznie wysokim zwycięstwem Lakers, bo aż 127:97. Jest 2-1.

Wspomniany Wiggins, autor efektownego wsadu, zdobył w sobotę 16 punktów i zebrał dziewięć piłek. Warriors uzyskali tylko 40-proc. skuteczności w próbach z pola (36/91), wykorzystując przy tym 13 na 44 rzutów za trzy. Goście popełnili ponadto aż 19 strat.

Czwarty mecz serii, ponownie w Los Angeles, odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek o godz. 4:00 czasu polskiego.

Mantas Cesnauskis: 6. miejsce? Sukces bez szastania kasą

Czy to będzie najbardziej efektowny wsad tych play-offów?