Giannis Antetokounmpo eksplodował! Grek ustanowił nowy rekord kariery

Gdy sytuacja tego wymaga, Giannis Antetokounmpo potrafi wznieść się na wyżyny. Przekonali się o tym we wtorek Washington Wizards.

Patryk Pankowiak
Giannis Antetokounmpo z piłką Getty Images / Stacy Revere / Na zdjęciu: Giannis Antetokounmpo z piłką
Grek zdominował wydarzenia na parkiecie, a jego Milwaukee Bucks pokonali u siebie drużynę ze stolicy Stanów Zjednoczonych 123:113, biorąc rewanż za porażkę (95:118) sprzed dwóch dni.

Wtedy jednak Bucks musieli radzić sobie bez Giannisa Antetokounmpo, który miał problemy z kolanem. Dwukrotny MVP sezonów zasadniczych we wtorek wrócił do składu ekipy z Wisconsin i pokazał klasę.

28-latek rzucając 55 punktów, ustanowił nowy rekord kariery. Grek miał ponadto 10 zbiórek oraz siedem asyst i wskaźnik plus/minus na poziomie +25. Trafił 20 na 33 oddane rzuty z pola oraz 15 na 16 rzutów wolnych. Majstersztyk.

- Chcę znaleźć się w sytuacji, kiedy moja gra... jest nudna. Robię po prostu to, co robię, a ludzie o tym już nie mówią, ponieważ to staje się tak nudne i powtarzalne - tłumaczył w rozmowie z mediami bohater Bucks. - Chcę dojść do takiego punktu. Chcę, żeby inni ludzi uważali moją grę za nudną. Ale ja się nią nie nudzę. Wielcy gracze nigdy nie są znudzeni. Wychodzą na parkiet i dają z siebie wszystko każdego wieczoru - dodawał Giannis.

Bucks przerwali we wtorek serię pięciu zwycięstw Wizards, a sami odnieśli 24. sukces w tym sezonie. - Grał z wielką determinacją. Był fenomenalny - komplementował Antetokounmpo trener Mike Budenholzer.

Goście trafili tylko 8 na 27 oddanych rzutów za trzy, a lider "Czarodziei", Bradley Beal spędził na parkiecie zaledwie 13 minut. 29-latek przedwcześnie opuścił parkiet przez problemy ze ścięgnem podkolanowym. Kristaps Porzingis wywalczył 22 punkty, ale inny kluczowy zawodnik stołecznych, Kyle Kuzma nie potrafił się wstrzelić (20 punktów, 10/28 z gry, 0/6 za trzy).

Szok. Osłabieni brakiem swojej największej gwiazdy, jaką jest Shai Gilgeous-Alexander, Oklahoma City Thunder znokautowali we wtorek Boston Celtics, wygrywając na własnym parkiecie aż 150:117.

Gospodarze umieścili w koszu 20 na 40 oddanych rzutów zza łuku, a aż pięciu ich zawodników przekroczyło barierę dwudziestu zdobytych "oczek". Thunder ustanowili ponadto nowy rekord klubu pod względem ilości zdobytych punktów, rzucając ich najwięcej od 2013 roku.

Liderzy Konferencji Wschodniej popełnili we wtorek 17 strat i stracili kontrolę nad meczem już przed przerwą, przegrywając drugą kwartę 21:40. Celtics na nic zdało się 29 punktów Jaylena Browna czy 27 "oczek" Jaysona Tatuma. To ich dwunasta porażka w kampanii 2022/2023.