Zwyciężyło doświadczenie - relacja z meczu Artego Bydgoszcz - Tęcza Leszno

Artego Bydgoszcz przegrało z Tęczą Leszno 60:72. Do końca trzeciej kwarty wynik sobotniego pojedynku oscylował w granicach remisu, ale w ostatnich fragmentach większe doświadczenie wykazały zawodniczki Jarosława Krysiewicza.

Adrian Dudkiewicz

- Trudno porównać szanse obu drużyn. Jednak z papierowych wyliczeń wynika, że zdecydowanie lepszym zespołem jest rywal z Leszna - mówił przed meczem trener Artego Adam Ziemiński. Na parkiecie jednak nie było widać przewagi Tęczy, bo od pierwszych minut w całkowicie nowej i wyremontowanej hali Chemika toczył się bardzo wyrównany pojedynek, a prowadzenie na tablicach zmieniało się kilkakrotnie.

Podobnie jak w pierwszym meczu w Poznaniu, także i tym razem Adam Ziemiński mógł liczyć wyłącznie na grę swoich Amerykanek. To właśnie postawa Lori Crisman oraz Melanie Thomas pozwoliła Artego na w miarę wyrównaną walkę z faworyzowanym rywalem. Szczególnie wyrównana była pierwsza połowa, w której żadna z drużyn nie mogła wypracować większej przewagi.

Na początku trzeciej odsłony można było odnieść wrażenie, że zespół Tęczy złapał wreszcie swój rytm. Z półdystansu skuteczność poprawiły Edyta Krysiewicz oraz Żaneta Durak i leszczynianki na sześć minut przed końcem prowadziły 42:37. Do pracy jednak znów zabrały się gospodynie, a konkretnie Martyna Myśków oraz Lori Crisman. Po ich indywidualnych akcjach Artego zdołało zniwelować przewagę rywalek do jednego punktu (56:57).

W ostatnich fragmentach górą były już jednak leszczynianki. W grze Tęczy można było zobaczyć większe doświadczenie oraz pełną realizację zadań taktycznych nałożonych przez Jarosława Krysiewicza. Opiekun przyjezdnych mógł być szczególnie zadowolony z postawy Edyty Krysiewicz. To właśnie po jej punktach na kilka minut przed końcem przyjezdne wypracowały sześciopunktową przewagę (64:58), której nie oddały już do końca.

Mimo wysokiego zwycięstwa Tęczy, żadna z ekip nie może być zadowolona ze swojej gry. Mnożyły się straty, błędy 24 sekund oraz proste błędy kroków.

Warto wspomnieć, że razem ze swoją drużyną do Bydgoszczy wybrała się kilkunastoosobowa grupa fanów z Leszna.

Artego Bydgoszcz - Super Pol Tęcza Leszno 60:72 (19:17, 16:18, 21:22, 4:15)

Artego: Lori Crisman 17, Melanie Thomas 16, Matyna Myśków 8, Noteshia Opray Womack 6, Sabina Parus 5, Justyna Janik-Kostencka 4, Iwona Płóciennik 2, Marlena Wdowczyk 2, Elżbieta Zawadka 0.

Super Pol Tęcza: Joanna Walich 23, Edyta Krysiewicz 18, Żaneta Durak 14, Aleksandra Drzewińska 12, Magdalena Gawrońska 3, Marta Gajewska 2, Joanna Czarnecka 0, Barbara Kaszewska 0, Sherry McCracklin 0.