LEGA Basket: Zwycięstwa drużyn Polaków

W turnieju rozgrywanym w Avellino grały zespoły z polskimi zawodnikami w składach. Air Avellino pokonało Sigmę Coatings Montegranaro 75:66, a Pepsi Juve Caserta uporało się z ekipą Lottomatici Rzym 63:62

Jacek Seklecki

W mieście Avellino, gdzie w miejscowej drużynie występuje dwóch Polaków: Filip Dylewicz i Szymon Szewczyk rozgrywany jest turniej Vito Lepore. Oprócz zespołu gospodarzy udział w nim biorą Lottomatica Rzym, Sigma Coatings oraz Pepsi Caserta z Łukaszem Koszarkiem w składzie. W pierwszym dniu turnieju Air Avellino zmierzyło się z Sigmą Coatings Montegranaro, a drużyna polskiego rozgrywającego zagrała ze stołeczną Lottomaticą.

Ekipa Air Avellino z łatwością ograła drużynę z Montegranaro 75:66. Mimo wyrównanej kwarty numer dwa i trzy Szewczyk z Dylewiczem i spółką wypracowali sobie kilka punktów przewagi w pierwszej i ostatniej odsłonie, dzięki czemu dowieźli zwycięstwo do samego końca. Polski duet zdobył odpowiednio cztery i pięć punktów, a najlepszym strzelcem ich zespołu był Dee Brown, autor 24 punktów.

Air Avellino - Sigma Coatings Montegranaro 75:66 (14-11, 21-20, 19-19, 21-16)

Air Avellino: Troutman 12, Dylewicz 4, Szewczyk 5, Lauwers 2, Brown 24, Akyol, Cortese 8, Napodano, Nelson 14, Porta 6.

Sigma Coatings: Hite 4, Marquinhos 20, Cavaliero 4, Filloy 8, Cinciarini 12, Ongenaet 2, Brunner 10, Ivanov 6.

W drugim spotkaniu tego turnieju zagrały ze sobą drużyny Pepsi Caserty i Lottomatici Rzym. Od samego początku przewagę uzyskała drużyna Łukasza Koszarka, która po pierwszej kwarcie prowadziła różnicą 10 punktów, a do przerwy zwiększyła ją do 12 oczek. Doświadczenie rzymian sprawiło jednak, że po wyjściu z szatni zaczęli odrabia straty. Do samego końca trwała walka o zwycięstwo, jednak to Koszarek, który rzucił w meczu cztery punkty i jego koledzy mogli cieszy się z wygranej 63:62.

Pepsi Caserta - Lottomatica Rzym 63:62 (21:11, 15:13, 10:18, 17:20)

Pepsi Caserta: Koszarek 4, Di Bella 8, Bowers 9, Michelori 4, Martin 6, Doornekamp, Ere 9, Jones 20.

Lottomatica Rzym: Giachetti 4, Gigli 5, Jaaber 13, Hutson 10, Toure 4, Crosariol 3, Datome 7, Winston 4, Minard 12.

W niedzielnym finale zmierzą się ze sobą, po raz drugi w tym sezonie, ekipy polskich zawodników. W pierwszym meczu, rozgrywanym z okazji turnieju o Puchar miasta Caserty, zespół Łukasza Koszarka wygrał 76:69.