Dwóch Polaków znowu na podium - złoto Cieślara, brąz Wantuloka na Uniwersjadzie

Adam Cieślar wygrał konkurs kombinacji norweskiej na zimowej Uniwersjadzie w Szczyrbskim Plesie. Brązowy medal zdobył Mateusz Wantulok.

Piotr Ziemka

Rywalizacja o medale rozpoczęła się od 10-kilometrowego biegu narciarskiego ze startu wspólnego. Najszybciej do mety dobiegł David Welde. Drugi czas uzyskał Adam Cieślar, piąty Paweł Słowiok, siedemnasty Mateusz Wantulok, a osiemnasty Wojciech Marusarz. Biegu nie ukończył Szczepan Kupczak.

Później zawodnicy uczestniczyli w dwóch seriach skoków narciarskich. Cieślar w pierwszej rundzie miał czwarty wynik, w drugiej zaś - siódmy. Wywalczył w sumie 216,9 punktów i ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. W poniedziałek Polak pokonał wszystkich rywali w konkurencji, w której kombinatorzy oddali po jednym skoku. Cieślar ma już w dorobku pięć medali z Uniwersjady. W grudniu 2013 zdobył złoto i srebro w konkurencjach indywidualnych, a także złoto w konkursie drużynowym.

Na drugim stopniu podium, tak jak w poniedziałek, stanął Welde. Niemiec uzyskał 210,3 pkt. Trzecie miejsce zajął Wantulok (208,4), który był drugi w obu seriach skoków (przed nim uplasował się jedynie Jewgienij Klimow).

Na 8. pozycji sklasyfikowany został Paweł Słowiok, a na 23. - Marusarz.