Tour of California 2018: Rafał Majka ósmy na 6. etapie, Egan Bernal najlepszy

Egan Bernal wygrał szósty etap wyścigu Amgen Tour of California 2018. Na ósmej pozycji został sklasyfikowany Rafał Majka.

Piotr Ziemka
Rafał Majka Materiały prasowe / Bora-Hansgrohe/Bettiniphoto / Na zdjęciu: Rafał Majka
Na podjeździe pierwszej kategorii Dagget (12,7 kilometra długości, 6,1 procent średniego nachylenia, maksymalnie 12,5 proc.) zdecydowanie najlepszy okazał się Egan Bernal. Kolumbijczyk zaatakował i zostawił wszystkich rywali, gdy do końca pozostawało 14 kilometrów. Kolarz z zespołu Sky odzyskał żółtą koszulkę lidera, którą stracił czwartego dnia zmagań - w jeździe indywidualnej na czas. Bernal wygrał też drugi odcinek trzynastej edycji wyścigu dookoła Kalifornii.

Drugie miejsce zajął Adam Yates. Siódmy ukończył rywalizację Tejay van Garderen, który prowadził w wyścigu Tour of California 2018 po czwartym oraz piątym etapie. Rafał Majka minął metę jako ósmy ze stratą minuty i 45 sekund do zwycięzcy. Polak utrzymał szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W pierwszej ucieczce jechali między innymi Toms Skujins i Evan Huffman. Łotysz i Amerykanin zdobyli tego dnia po 23 punkty na górskich premiach i awansowali w klasyfikacji górskiej. Z dorobkiem 34 "oczek" prowadzi w niej Skujins, a Huffman jest drugi ze zdobyczą 33 pkt.

Ostatniego, siódmego dnia zmagań zawodnicy będą mieli do przejechania etap liczący 143 kilometry ze startem i metą w Sacramento.

89. Maciej Bodnar Polska Bora-Hansgrohe +55:28

Czy Egan Bernal wygra jeszcze co najmniej jeden etap wyścigu zaliczanego do cyklu UCI World Tour w 2018 roku?