Polki poznały rywala w półfinale piłki plażowej. Jest lekki niedosyt

W Igrzyskach Europejskich, w drugim meczu turnieju piłki nożnej, Polki przegrały z Portugalkami 1:2 i w grupie zajęły 2. miejsce. Biało-Czerwone w półfinale zmierzą się z Hiszpankami.

Michał Piegza
Piłka nożna plażowa kobiet Wikimedia Commons / kallerna / Piłka nożna plażowa kobiet
Dla polskich piłkarek plażowych potyczka z Portugalkami była drugim występem podczas Igrzysk Europejskich. Przed meczem kończącym starcia w eliminacjach sprawa była jasna. Wygrany będzie zarazem zwycięzcą grupy i będzie mierzył się z teoretycznie słabszym zespołem z grupy B.

Wcześniej, zarówno Polki, jak i Portugalki, pokonały Czeszki 5:1. W bezpośrednim starciu gole w pierwszych dwóch tercjach nie padły.

W końcu bramkę zdobyły Portugalki. W 26. minucie do siatki trafiła Melissa Gomes. Biało-Czerwone wyrównały w 34. minucie, kiedy gola zdobyła Katarzyna Gozdek. Radość naszych zawodniczek z remisu trwała krótko. W ostatniej minucie ponownie bramkę strzeliła Gomes i Portugalia cieszyła się ze zwycięstwa i triumfu w grupie.

W półfinałach Polki zagrają z Hiszpankami, które bezbramkowo zremisowały z Włoszkami. W drugim meczu Portugalki powalczą z Ukrainkami.