Kapitalne uderzenie Polki! Nie było czego zbierać [WIDEO]

Na Igrzyskach Europejskich reprezentantki Polski nie pozostawiły złudzeń Czeszkom (5:1). Kibice na długo zapamiętają akcję Katarzyny Nowak.

Rafał Szymański
gol Katarzyny Nowak i radość Polek Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Katarzyny Nowak i radość Polek
Wtorkowe spotkanie fazy grupowej ułożyło się pod dyktando Biało-Czerwonych. W pierwszej tercji zawodniczki drużyny gospodarzy wypracowały sobie dwubramkową przewagę za sprawą Katarzyny Gozdek oraz Kornelii Okoniewskiej.

Druga odsłona tej rywalizacji zakończyła się jednak remisem. Po 23 minutach gry do piłki dopadła Katarzyna Nowak. Związana z Pogonią Dekpol Tczew zawodniczka sprawiła, że ręce same składały się do oklasków.

Nowak wykorzystała sytuację, bo była nienaciskana przez rywalki. Polka podbiła sobie piłkę i fantastycznie przymierzyła z powietrza. Bramkarka reprezentacji Czech nie zdołała jej odbić, a autorka gola utonęła w ramionach koleżanek.

Nie ulega wątpliwości, że Nowak zdobyła najładniejszą z bramek. Potem na listę strzelców wpisały się jeszcze Veronika Pychova, Magdalena Sobal i Okoniewska, która skompletowała dublet.

W meczu inaugurującym rywalizację w piłce nożnej plażowej na Igrzyskach Europejskich Polski zdeklasowały zespół naszych południowych sąsiadów (5:1). Nowak pokazała tylko próbkę swoich umiejętności technicznych.

Igrzyska Europejskie. Kolejne medale w muay thai. Mamy złoto!

Czy Polki odniosą sukces na Igrzyskach Europejskich?