Mocny start Polek. Wynik nie pozostawił złudzeń

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła w dobrym stylu rywalizację w piłce plażowej. Wygrana 5:1 z Czeszkami została odniesiona w przekonujący sposób.

Piłka nożna plażowa kobiet Wikimedia Commons / kallerna / Piłka nożna plażowa kobiet
We wtorek rozegrano dwa mecze rozpoczynające rywalizację kobiet w piłce nożnej plażowej na Igrzyskach Europejskich 2023. Polki zwyciężyły 5:1 z Czeszkami. W tej samej grupie turnieju rywalizuje jeszcze Portugalia.

Polska zdobyła dwubramkowe prowadzenie w pierwszej tercji. Na otwarcie wyniku potrzebowały niespełna siedmiu minut, a do bramki przeciwnika trafiła Katarzyna Gozdek. Na drugiego gola nie trzeba było czekać równie długo, a jego zdobywczyni Kornelia Okoniewska została ostatecznie najskuteczniejszą zawodniczką spotkania z dubletem na koncie.

Druga tercja jako jedyna w meczu zakończyła się remisem. Czeszki odpowiedziały golem Veroniki Pychovej na trafienie Katarzyny Nowak. Uderzenie do bramki mogło dodać pewności siebie Czeszkom, ale okazało się ich jedynym w spotkaniu. Trzecia tercja została ponownie zdominowana przez Biało-Czerwone, a strzały na 5:1 pozbawiły złudzeń przyjezdne.

Polska - Czechy 5:1 (2:0, 3:1)
1:0 - Katarzyna Gozdek 7'
2:0 - Kornelia Okoniewska 9'
3:0 - Katarzyna Nowak 23'
3:1 - Veronika Pychova 26'
4:1 - Magdalena Sobal 31'
5:1 - Kornelia Okoniewska 32'