Hokej. JKH GKS Jastrzębie po raz czwarty sięgnęło po Puchar Polski

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie czwarty raz w historii sięgnęli po Puchar Polski. W rozegranym w Katowicach finale pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 3:2.

Rafał Smoliński
hokeiści JKH GKS Jastrzębie cieszą się z Pucharu Polski PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: hokeiści JKH GKS Jastrzębie cieszą się z Pucharu Polski.
Decydujące o tytule spotkanie trzymało w napięciu do samego końca. Wynik otworzył już w 3. minucie Zackary Phillips, który wykorzystał rzut karny. Jeszcze w pierwszej tercji wyrównał Danił Oriechin i po premierowej odsłonie było 1:1.

W kolejnych partiach hokeiści JKH GKS Jastrzębie zbudowali sobie dwubramkową przewagę. Najpierw gola w 24. minucie zdobył Roman Rac. Potem wynik na 3:1 podwyższył Kamil Wróbel.

Końcowa faza meczu była interesująca. Po obustronnych wykluczeniach hokeiści z Oświęcimia mieli przewagę zawodnika na lodzie i postanowili jeszcze ściągnąć bramkarza. Brett McKenzie zdobył wówczas na 35 sekund przed końcową syreną kontaktowego gola. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu.

JKH GKS Jastrzębie po raz czwarty w historii klubu i trzeci z rzędu wywalczył Puchar Polski (2012, 2018, 2019, 2020). Unia Oświęcim nie zdobyła tego trofeum po raz trzeci (wcześniej triumfowała w 2000 i 2003 roku). Rekordzistą w tych rozgrywkach pozostaje GKS Tychy, który zwyciężył ośmiokrotnie.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)