Berlin bliżej mistrzostwa

W pierwszym meczu finału play-off Niemieckiej Ligi Hokeja Eisbären Berlin wygrał z Rekinami z Koln 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0). W celu wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Ireneusz Gostański

Mecz jak przystało na finał DEL był bardzo wyrównany. W każdej z tercji żadnej z ekip nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Drużyna przyjezdna popełniała więcej przewinień, dzięki czemu trudno było liczyć na wiele sytuacji podbramkowych ze strony Rekinów. Pierwsza bramka padła w 10. minucie meczu. Strzelcem był Denis Pederson z Eisbären Berlin. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty po trafieniu Kanadyjczyka wyrównał obrońca gości Mats Trygg. W drugiej części gry bramek nie oglądaliśmy. W 51. minucie na prowadzenie ponownie wyszli gospodarze. Kiedy wydawało się, że uda się im dograć jednobramkowe prowadzenie do końca na 2:2 wyrównał najlepszy zawodnik Haie - Ivan Ciernik. W dogrywce po raz piąty zespół gości osłabił Todd Warriner. Polarni wykorzystali przewagę na lodzie i zdobyli trzeciego, decydującego gola, który dał im pierwszy punkt w rywalizacji o mistrzostwo DEL.

Eisbären Berlin - Kölner Haie 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) Stan rywalizacji 1-0

Strzały: 30 - 35
Kary: 4 min - 22 min
Widzów: 4695 (komplet)