Brytyjczycy pokonali polskich hokeistów po serii rzutów karnych

Seria rzutów karnych zadecydowała o porażce polskich hokeistów z Brytyjczykami w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata Dywizji 1A. Sobotni mecz, który rozegrano w Coventry, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:4.

Rafał Smoliński
polscy hokeiści WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: polscy hokeiści

Brytyjczycy wzięli rewanż za porażkę doznaną w piątek w Nottingham, gdzie Biało-Czerwoni wygrali pewnie 4:1. Trzeba jednak wspomnieć, że w sobotę w obu drużynach nastąpiły pewne zmiany. I tak na przykład w polskiej bramce stanął nie Przemysław Odrobny, a Rafał Radziszewski.

Polscy hokeiści zaczęli dobrze i po golach Grzegorza Pasiuta i Damiana Kapicy zakończyli pierwszą tercję wynikiem 2:1. W drugiej odsłonie do głosu doszli jednak gospodarze i to oni wysunęli się na 3:2. Po przerwie wyrównał Jakub Wanacki, ale na 50 sekund przed końcem Brytyjczycy znów byli na prowadzeniu. W ostatniej akcji do dogrywki doprowadził jednak Pasiut, a po niej doszło do serii rzutów karnych, które lepiej wykonywali reprezentanci Wielkiej Brytanii.

Sobotni mecz był dosyć emocjonujący nie tylko ze względu na dużą liczbę goli. Sędziowie nałożyli na zawodników aż 119 minut kar. Sporo było przepychanek, doszło nawet do kilku bójek. Kary meczu otrzymali m.in. Krzysztof Zapała i Kacper Guzik.

Dla Polaków był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata Dywizji 1A, które zostaną rozegrane w dniach 22-28 kwietnia w Kijowie. Awans do elity uzyskają dwa najlepsze zespoły, a ostatnia ekipa spadnie do Dywizji 1B. Brytyjczyków czeka w dniach 23-29 kwietnia turniej w Belfaście, gdzie obok Japończyków będą faworytami do awansu na zaplecze elity.

Wielka Brytania - Polska 5:4 po karnych (1:2, 2:0, 1:2, 0:0, 1:0)

Kary: 49-70.

Wielka Brytania: Murdy - Lee, Batch; Ferrara, Myers, Prince – Weaver, Sullivan; Venus, Lachowicz, J. Phillips - Swindlehurst, Richardson; Peacock, Dowd, Garside - Cowley, D. Phillips; Duggan, Farmer, Brooks.

Polska: Radziszewski - Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Guzik - Rompkowski, Kruczek; Urbanowicz, Dziubiński, Kapica - Wanacki, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Pasiut, Malasiński - Bryk, Tomasik; Chmielewski, Bryniczka, Jeziorski oraz Galant.

Hamilton i Vettel mają tyle samo punktów w klasyfikacji. Który z nich będzie miał ich więcej po najbliższym wyścigu? Oglądaj treningi, kwalifikacje i wyścig 2017 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX w ten weekend w Eleven i Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.