PHL: GKS Tychy pierwszym finalistą mistrzostw Polski

GKS Tychy wygrał ostatnie spotkanie półfinału play-off Polskiej Hokej Ligi z Podhalem Nowy Targ i awansował do półfinału rozgrywek na szczeblu. Rozstrzygnięcia nie zapadły w drugiej parze.

Rafał Lichowicz
PAP

Mecz w Nowym Targu bardzo szybko ułożył się pod dyktando gości. Dwa gole Komorskiego i trafienie Vodeckiego dały Tyszanom trzybramkowe prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli dwoma golami, lecz ostatni głos należał do GKS-u, który triumfował 5:2.

Mistrzowie Polski wygrali tym samym czwarty kolejny mecz w swojej parze półfinału i zapewnili sobie jako pierwsi awans do półfinału mistrzostw Polski.

W szalonej rywalizacji w drugiej parze play-off Comarch remisuje po czterech meczach z Ciarko PBS Bank Sanok 2-2. W sobotnim meczu bramkami podzieliła się ósemka zawodników.

Do końca drugiej tercji przyjezdni z Krakowa remisowali 1-1 po golu Krystiana Dziubińskiego. Wcześniej prowadzenie dał Cracovii Rafał Ćwikła.

Zespół z Sanoka przycisnął dopiero w ostatniej tercji wygranej aż 4:2. Po czterech meczach w dumeczu jest idealnym remis 2-2.