NHL: 300-setny gol Stamkosa i zwycięstwo Błyskawic

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP
AFP

Zespół Tampa Bay Lightning zdobył komplet punktów w wyjazdowym meczu przeciwko Pittsburg Penguins pokonując Pingwiny 4:2. Jubileuszowe trafienie w NHL zaliczył Steven Stamkos.

26-letni Steven Stamkos popisał się klasyczną dobitką w 11 minucie gry w Pittsburgu, gdy zdobył gola na 2:0 dla przyjezdnych z Tampy. Kanadyjczyk został tym samym trzecim zawodnikiem w historii swojego klubu, który osiągnął granicę 300 goli w NHL.

Błyskawice nie były tego wieczoru szczególnie uprzejme dla gospodarzy i po skutecznej grze już na początku drugiej tercji prowadziły 3:0. Swoje pierwsze trafienie w sezonie zdołał zaliczyć Matthew Carle .

Ekipa Penguins odpowiedziała kilkadziesiąt sekund później po świetniej indywidualnej szarży Toma Kuhnhackla. Sześć minut później nadzieje gospodarzy na walkę o punkty rozwiał jednak Tyler Johnson trafiając na 4:1. Wynik na 4:2 ustalił Scott Wilson.