Pogrom w Sanoku - relacja z meczu Ciarko KH Sanok - Akuna Naprzód Janów

Okazałe zwycięstwo odnieśli hokeiści Ciarko KH Sanok wygrywając z ostatnią w tabeli drużyną Akuny Naprzód Janów 7:1. Zwycięstwo to miało duże psychologiczne znaczenie dla miejscowej drużyny, która ostatnio doznała passy porażek.

Michał Zieliński

Od pierwszych minut na tafli Areny Sanok było dość niemrawie. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo. W 7. min. pierwsza formacja miejscowej drużyny przeprowadziła ładną składną akcję, która strzałem z dwóch metrów zakończył Dariusz Gruszka - ustawiony dobrze w bramce Sebastian Stańczyk parkanami wybronił krążek. Chwilę później efektowną obroną w szpagacie popisał się Marek Rączka, w odpowiedzi strzał Martina Vozdeckyego również padł w ręce bramkarza. W 11. min. Tomasz Malasiński zagrał krążek zza bramki do dobrze ustawionego Krystiana Dziubińskiego, a ten nie miał już problemu z pokonaniem bramkarza drużyny gości. Odpowiedź Akuny była błyskawiczna, szybko rozmontowana sanocka obrona, podanie Tomasza Wołkowicza z lewej strony lodowiska przed bramkę do Mateusza Podsiedlika, a ten zwodem położył Rączkę na lodzie i pewnie umieścił krążek w bramce. Chwilę później Łukasz Sosnierz najpierw strzelając, a za moment dobijając nie zdołał zdobyć bramki dającej swojej drużynie prowadzenie.

W 16. min. kibice ujrzeli pierwszy pojedynek na pięści - chwilę później krewkich zawodników sędziowie odesłali na 4-minutowe kary. W tej samej chwili zrobiono analizę zapisu wideo, z której wynikło, że drużyna Ciarko zdobyła bramkę w czasie zamieszania pod bramką Stańczyka. W końcówce tej części gry grający w przewadze sanoczanie skonstruowali groźną akcję - krążek przed bramką otrzymał Malasiński, który strzałem w okienko podwyższył na 3:1.

Druga odsłona mogła się dla miejscowej drużyny rozpocząć od szybko strzelonej bramki, jednak strzał z ok. 5 metrów Michała Radwańskiego, podczas gdy jego drużyna grała w osłabieniu, minął minimalnie słupek bramki Naprzodu. W odpowiedzi po stronie Janowa ujrzeliśmy strzał Marka Pohla, który padł łupem Rączki. W połowie meczu ujrzeliśmy świetną, koronkową akcję - Marek Strzyżowski wprowadził krążek do tercji Akuny, podał do Vozdeckego, następnie do Radwańskiego, a ten silnym strzałem umieścił krążek ponownie w bramce. Chwilę później słupek uratował sanoczan przed utratą bramki. W końcówce tercji drużyna Janowa wyszła z kontrą 2 na 1 lecz ich akcja została przekombinowana i krążek zdołali przejąć sanoczanie. 38. min. zaowocowała kolejnym pojedynkiem bokserskim tym razem rękawice skrzyżowali Dziubiński i ponownie Michał Gryc.

Na początku ostatniej odsłony drużyna Ciarko szybko zdobyła kolejne bramki, których autorami byli Wojciech Milan i Zoltan Kubat. Sanoczanie grali w tym okresie bardziej składnie, a ich gra zaczynała przypominać taką grę jaką widzieli kibice jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to drużyna Ciarko zdobywała Puchar Polski. W 54. min. Gryc mając przed sobą pustą bramkę nie zdołał trafić do siatki. Na minutę przed końcową syreną Gruszka zdobywając kolejną bramkę, ustalił wynik na 7:1 na korzyść swojej drużyny. Co prawda na sekundę przed zakończeniem spotkania Milan oddał strzał w sytuacji sam na sam ze Stańczykiem, lecz tym razem musiał napastnik uznać wyższość swojego kolegi z przeciwnej drużyny.

Ciarko KH Sanok - Akuna Naprzód Janów 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)
1:0 Krystian Dziubiński (Tomasz Malasiński, Dariusz Gruszka) 11'
1:1 Mateusz Podsiedlik (Tomasz Wołkowicz, Dawid Sitko) 12'
2:1 Krystian Dziubiński (Tomasz Malasiński, Dariusz Gruszka) 16' 5/4
3:1 Tomasz Malasiński (Krystian Dziubiński, Bogusław Rąpała) 19' 5/4
4:1 Michał Radwański (Martin Vozdecky, Marek Strzyżowski) 29'
5:1 Wojciech Milan (Maciej Mermer, Martin Vozdecky) 43'
6:1 Zoltan Kubat (Marek Strzyżowski) 46' 5/4