Puchar Kontynentalny: Hat trick Owena Fusseya - relacja z meczu Coventry Blaze - Metalurg Lipawa

Zawodnicy Coventry Blaze pokonali Metalurg Lipawę 6:1 w pierwszym meczu turnieju Pucharu Kontynentalnego w Rouen. Trzy bramki zdobył dla Anglików Owen Fussey. O 20:00 Comarch Cracovia zagra z gospodarzami turnieju, Rouen Dragons.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania dominowali zawodnicy Coventry Blaze, którzy już w czwartej minucie prowadzili 2:0! Jako pierwszy Marisa Jucersa pokonał reprezentant Wielkiej Brytanii, Jonathan Weaver, a cztery minuty później ten sam wyczyn skopiował Owen Fussey. Mistrzowie Wielkiej Brytanii nie zwalniali tempa i po bramce Dana Carlsona było już 3:0

Duże znaczenie dla wyniku meczu miała skuteczność przy grze w przewagach zespołu z Coventry, który łącznie zdobył w tych okolicznościach trzy bramki. Dwie z nich zdobył Owen Fussey, który po bramce w 32 minucie miał już na koncie hat-tricka. Gdy wydawało się, że zespół z Coventry wygra do zera, w 56 minucie korzystając z kary Briana Lee, honorową bramkę dla Łotyszy zdobył Juris Stals i ostatecznie Coventry Bees pokonało Metalurg Lipawę 6:1.

Coventry Blaze - Metalurg Lipawa 6:1 (3:0, 3:0, 0:1)
1:0 - Jonathan Weaver (Dan Carlson) 1'
2:0 - Owen Fussey (Greg Chambers, Brad Cruikshank) 4' 5/4
3:0 - Dan Carlson (Luke Felghum) 11' 5/4
4:0 - Owen Fussey (Greg Owen) 21'
5:0 - Owen Fussey (Jonathan Weaver) 32' 5/4
6:0 - Aaron Nell (Luke Fulghum) 40'
6:1 - Juris Stals (Juris Navarenko) 56' 5/4