Futsal: Radosne strzelanie w Gdańsku

Wisła Krakbet Kraków doznała trzeciej z rzędu porażki w sezonie. Tym razem wicemistrzowie Polski przegrali na własnym parkiecie z FT Gattą Active Zduńska Wola.

Michał Piegza

Sobotnie boje rozpoczął pojedynek w Gdańsku, gdzie będący po czterech seriach bez punktów AZS Uniwersytet Gdański podejmował Gwiazdę Ruda Śląska. Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Padło w nim dwanaście bramek.

W meczu było wyraźnie widać, że obydwa zespoły mają ogromne problemy z grą obronną. Remis 6:6 nie krzywdzi żadnej z drużyn, ale obydwa zespoły przed pojedynkiem liczyły na komplet punktów.

W drugim pojedynku, w Krakowie trzeciej porażki z rzędu doznała Wisła Krakbet. Gospodarze rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę, po której prowadzili z FT Gattą Active Zduńska Wola 2:0. Jednak w drugiej części do bramki trafiali już tylko przyjezdni i na niespełna trzy minuty przed końcem pojedynku zdobyli zwycięskiego gola i zainkasowali trzy punkty.

W niedzielę odbędą się trzy ostatnie mecze 5. kolejki spotkań ekstraklasy.