Futsal: Coraz mniej niewiadomych

Poznaliśmy pierwszego finalistę play-off ekstraklasy futsalu. Akademia FC Pniewy po raz trzeci pokonała Rekord Bielsko-Biała. Natomiast w rywalizacji FT Gatty Active z Wisłą Krakbet do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie piąty mecz.

Michał Piegza

Mistrzowie Polski Akademia FC Pniewy zostali pierwszymi finalistami play-off ekstraklasy futsalu. Zespół z Wielkpolski po raz trzeci pokonał Rekord Bielsko-Biała i do środy czekał będzie na rywala.

Wszystko przez wygraną FT Gatty Active Zduńska Wola nad Wisłą Krakbet Kraków. O zwycięstwie jednej z drużyn po raz kolejny zadecydowała dogrywka. W regulaminowym czasie zanotowano remis 2:2. Podobnie jak w piątek, gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale goście potrafili się przełamać i po przerwie to oni byli bliżej wygranej. W dogrywce Gatta, niesiona dopingiem swoich fanów, trzykrotnie zdobywała gola, a faworytom z Krakowa ta sztuka się tylko raz. O tym, która z drużyn awansuje do wielkiego finału zadecyduje środowy mecz w Krakowie.

Półfinały play-off:

Akademia FC Pniewy - Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
Lebiedziński 9', Pieczyński 29' - Polasek 36'

Stan rywalizacji: 3:0 dla Akademii.
Awans: Akademia FC Pniewy.

FT Gatta Active Zduńska Wola - Wisła Krakbet Kraków 5:3 (2:2, 1:1)
Rachubiński 4', Stanisławski 31', Szymczak 47', 48', Olejniczak 50' - Vakhula 9', 50', Mirga 28'.

Stan rywalizacji: 2:2.

W sobotę poznaliśmy pary, które zmierzą się w batalii o miejsca piąte i siódme. Futsaliści Cleareksu po porażce w pierwszym meczu 0:1, w rewanżu potrafili odrobić straty. O awansie chorzowian zadecydował gol zdobyty w spotkaniu wyjazdowym.

W drugiej parze kolejny raz szans Pogoni '04 Szczecin nie dała rady zespołowi Marwitu Toruń. W pierwszym meczu piąty zespół po fazie zasadniczej zwyciężył 6:1, w rewanżu 8:3.