Bez zwrotów akcji. Znamy finalistów Pucharu Polski w futsalu

Już wszystko jasne. Wiemy, które drużyny zmierzą się w dwumeczu finałowym o Puchar Polski w futsalu. GI Malepszy Arth Sof Leszno zagra z Piastem Gliwice.

Michał Piegza
GI Malepszy Arth Soft Leszno Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / GI Malepszy Arth Soft Leszno

Przed tygodniem, po pierwszych meczach półfinałowych jedną nogą w finale był GI Malepszy Arth Soft. Leszczynanie pokonali w Lubawie Constract 5:0.

W środę mistrzowie Polski zamierzali odrobić straty. Do przerwy padła jedna bramka, zdobyli ją Konstruktorzy. W 30. minucie miejscowi wyrównali, na co kolejnym trafieniem odpowiedzieli goście. W 39. minucie Constract podwyższył wynik na 3:1, ale na więcej przyjezdnych nie było już stać. GI Malepszy Arth Sof Leszno po raz pierwszy w historii awansował do finału.

Z marzeniami o obronie trofeum pożegnał się Rekord. Bielszczanie w pierwszym meczu przegrali z Piastem 2:3. Wydawało się, że Rekord będzie w stanie odrobić straty. W potyczce było sporo emocji, padło dziesięć goli. Do przerwy prowadzili goście. W 2. sprawa awansu ważyła się niemal do końca. Ostatecznie, po remisie 5:5, do finału awansował Piast Gliwice.

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Constract Lubawa 1:3 (0:1)